Колесников заявив, що Луценко перепросив у нього за арешт у 2005 році

Колесников заявив, що Луценко перепросив у нього за арешт у 2005 роціВіце-прем`єр-міністр України Борис Колесников переконаний, що Міністерство внутрішніх справ спростує інформацію про його причетність до вимагання в 2002 році акцій торгового центру Білий Лебідь (Донецьк) у колишнього голови правління ТЦ Володимира Пенчука.

Так, відповідаючи на питання, чи надало йому МВС свої вибачення у зв`язку з цією справою, Колесников сказав: “Ще ні. Для мене принципово важливо, щоб це зробив (колишній міністр внутрішніх справ Юрій) Луценко, але міністерство все одно рано чи пізно це зробить”, – сказав Колесников.

При цьому він відзначив, що Луценко вже перед ним вибачився.

“У мене питання, чому нікого не притягнуто до відповідальності з найвищого керівництва Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ”, – додав Колесников.

Водночас Колесников наголосив, що вимагатиме притягнення до відповідальності причетних до цієї справи.

Як повідомлялося, навесні 2005 року керівник фонду Антикорупція, автор книг Донецька мафія. Антологія і Донецька мафія. Перезавантаження Борис Пенчук звинуватив на той момент голову Донецької облради, а нині віце-прем`єр-міністра Бориса Колесникова у вимаганні контрольного пакету акцій одного з великих торговельних центрів Донецька Білий лебідь.

6 квітня 2005 Колеснікова заарештували. Кілька місяців він провів у Лук`янівському СІЗО. 13 липня 2005 його звільнили з-під варти. Через деякий час Генеральна прокуратура закрила цю кримінальну справу за браком складу злочину. У липні 2006 року Колесніков подав на Пенчука в суд, звинувативши його в наклепі і здирстві.

2 березня 2009 Ворошилівський районний суд Донецька засудив Пенчука до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна за ч. 4 ст. 189 (вимагання) та ч. 3 ст. 383 КК (давання неправдивих свідчень). Верховний Суд України, куди звернулися адвокати засудженого, скоротив термін ув`язнення до чотирьох років.

Проте, в червні ЗМІ повідомили, що Пенчука місяць тому достроково звільнили.

У квітні поточного року Верховний суд України вирішив, що спростувати недостовірну інформацію зі звинуваченнями на адресу Бориса Колеснікова зобов`язане Міністерство внутрішніх справ України, а не колишній голова цього відомства Юрій Луценко.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня