Пам’ятник Сталіну демонтовано в Горі – на його батьківщині

Пам’ятник Йосипу Сталіну був демонтований минулої ночі на центральній площі в Горі – на його батьківщині, повідомило інформаційне агентство Новини-Грузія з посиланням на телерадіокомпанію “Імеді”.
Йосип Сталін (Джугашвілі), один з керівників Радянського Союзу, народився в Горі за одними даними 6 грудня 1878, за іншими – 9 грудня 1879 року.

Жителі Горі не були попереджені про плани адміністрації міста, і порожня площа вранці в п`ятницю стала несподіванкою для городян. За повідомленням “Імеді”, демонтаж вівся вночі протягом декількох годин, площа була оточена поліцією.

Пам`ятник буде перенесено на територію будинку-музею Сталіна, що знаходиться в декількох сотнях метрів від центральної площі, повідомляють грузинські ЗМІ.

У мерії Горі журналістам повідомили, що на місці, що звільнилося, планується встановити пам`ятник загиблим під час серпневої війни 2008 року.
Питання перенесення пам`ятника Сталіну з центра міста раніше неодноразово піднімалося політиками. Відразу після серпневої війни держміністр Грузії з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, віце-прем`єр Георгій Барамідзе запропонував прибрати пам`ятник Сталіну з центра міста Горі і зробити його частиною експозиції Музею російської окупації.

Одночасно з демонтажем пам`ятника, представники керівництва Грузії оголосили про зміну статусу будинку-музею Сталіна.

“Будинок-музей змінить своє обличчя і стане Музеєм про музей Сталіна”, – сказав на брифінгу в п`ятницю міністр культури Грузії Ніколоз Руруа.

Будинок-музей Сталіна, заснований в 1937 році, займає 3,529 тисяч квадратних метрів, у фондах музею знаходяться 60 тисяч експонатів. До музейного комплексу входять будинок, де він народився, двоповерхова експозиційна будівля з вежею і особистий вагон Сталіна. Серед експонатів музею – посмертна маска Сталіна, одяг, люльки, і повністю перенесений особистий кабінет Сталіна в Кремлі.

Від “Аратти”. Враховуючи специфічне ставлення мешканців Горі до свого земляка (автор цих рядків проходив строкову військову службу в цьому грузинському місті), можна впевнено заявити, що це був досить мужній крок грузинської влади заради остаточного розриву з радянською комуністичною ідеологією.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня