БЮТ: Від питання про створення ТСК щодо RosUkrEnergo залежить подальша робота Ради

БЮТ: Від питання про створення ТСК щодо RosUkrEnergo залежить подальша робота РадиВід розгляду питання про створення слідчої комісії парламенту, що стосується рішення стокгольмського суду про повернення 11 млрд куб м природного газу компанії RosUkrEnergo, залежатиме подальша робота Верховної Ради в четвер, заявляють в опозиційному уряді.

Про це сьогодні, 30 червня, повідомив член фракції БЮТ, прем`єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв.

“Завтра, ви знаєте, першим питанням має бути створення тимчасової слідчої комісії, яка повинна розслідувати незаконність арешту пана Макаренка (екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка – ред.) та участь пана Хорошковського і Бойка в махінаціях RosUkrEnergo разом з Фірташем. Від цього взагалі завтра буде залежати робота парламенту”, – зазначив Соболєв.

За його словами, опозиція не дозволить парламентській більшості не виконувати рішення, прийняті на засіданні погоджувальної ради.

Соболєв нагадав, що у вівторок під час погоджувальної ради фракції домовилися про те, що в четвер на розгляд парламенту буде винесено питання про створення відповідної слідчої комісії. “Тому це питання завтра ключове”, – сказав він. Депутат наголосив, що фракція БЮТ навмисно наполягає на створенні такої комісії.

Водночас, Соболєв висловив побоювання щодо того, що засідання регламентного комітету, на якому має розглядатися питання створення такої комісії, може не відбутися в середу. “У нас є всі підозри, що сьогодні комітету, який розглядає питання створення слідчої комісії, не буде. Захворіє необхідна кількість депутатів від більшості. Це вже практика роботи комітету з питань регламенту не одного дня”, – зауважив він.

Як повідомлялося, вчора, 29 червня, фракція БЮТ заблокувала президію і трибуну ВР, вимагаючи звіту в Раді Служби безпеки України та Генпрокуратури про затримання Макаренка. Також на погоджувальній раді було прийнято рішення про розгляд парламентом створення тимчасової слідчої комісії щодо обставин затримання Макаренка у четвер, 1 липня. Під час звіту того ж дня заступник генерального прокурора України Віктор Пшонка заявив, що кримінальній справі, порушеній за фактом нанесення державі збитків у зв`язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії RosUkrEnergo до Нафтогазу і в рамках розслідування якої було заарештовано екс-голову Держмитслужби, надано гриф “таємно”. Пшонка повідомив, що справи за фактом нанесення збитків державі у зв`язку з рішенням Стокгольмського суду і проти Макаренка об`єднали в одну.

***

11 червня голова СБУ Валерій Хорошковський заявив, що СБУ порушила кримінальну справу за фактом нанесення державі Україна збитків у зв`язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії RosUkrEnergo до НАК Нафтогаз України. 23 червня Головне слідче управління СБУ порушило проти екс-голови Державної митної служби Макаренка кримінальну справу за фактом службової недбалості.

Печерський районний суд Києва 25 червня виніс постанову про обрання стосовно Макаренка запобіжного заходу у вигляді арешту терміном на два місяці.

8 червня Стокгольмський арбітражний суд виніс рішення щодо тривалої господарської суперечки між компанією RosUkrEnergo і НАК Нафтогаз України, зобов`язавши українську компанію повернути швейцарському трейдеру вилучені у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, і передати як неустойку ще 1,1 млрд. кубометрів.

Це рішення є наступним після прийнятого Стокгольмським арбітражним судом рішення від 30 березня 2010 про відшкодування RosUkrEnergo близько 200 млн доларів за різні порушення Нафтогазом умов контрактів на постачання, транзит і зберігання газу.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко назвала затримання Макаренка політичним переслідуванням, а голова СБУ запевнив, що арешт Макаренка жодним чином не пов`язаний з політикою.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня