Герман: Служби, які не пускали в Україну німецького експерта, мають серйозні аргументи

Герман: Служби, які не пускали в Україну німецького експерта, мають серйозні аргументиСлужби, що не пропускали в Україну керівника представництва Фонду Аденауера в Києві Ніко Ланге, мали дуже серйозну аргументацію щодо своїх дій.

Про це повідомила заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман на прес-конференції в Києві.

За словами Герман, сьогодні цей інцидент серйозно вивчається, і тому коментувати до завершення розслідування, давати оцінки діям українських спецслужб вона не хоче і не має на це повноважень.

“Я скажу лише одне – що ці органи, які приймали рішення в тих довідках, які вони подали, надають дуже серйозну аргументацію, чому вони вчинили саме так”, – сказала Герман.

Водночас, вона попросила дочекатися результатів розслідування, оскільки подібний конфлікт дуже серйозно може вплинути, в тому числі і на міжнародну репутацію держави.

Вона наголосила, що потрібно бути дуже обережними, “щоб тут не наламати дров, бо все, що стосується іміджу України, її відносин з державами-сусідами, вимагає великої обережності”.

Як повідомлялося, 26 червня главу українського представництва німецького Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге протягом 10 годин в аеропорту Бориспіль не пропускали в Україну. Заборону на в`їзд скасували лише після втручання уряду Німеччини.

Аналітики пов`язують затримання Ланге з тим, що він критикував дії нової влади України. 27 травня у своїй аналітичній статті Перші 100 днів після зміни влади в Україні: авторитарні тенденції і зближення з Росією Ланге критично оцінив дії команди Януковича і зміни в Україні, які відбулися після його приходу до влади.

Сьогодні, 30 червня, в МЗС України заявили, що керівництво України високо цінує внесок міжнародних недержавних організацій, серед яких і Фонд Аденауера, у становлення і розвиток української демократії, ринкової економіки та громадянського суспільства. При цьому в МЗС нагадали про важливість дотримання українських законів.

Тим часом, лідер БЮТ Юлія Тимошенко від імені всієї України перепросила Ланге.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня