Freedom House назвав Україну найвільнішою країною СНД

Freedom House назвав Україну найвільнішою країною СНДМіжнародна правозахисна організація Freedom House оприлюднила підсумки щорічного дослідження розвитку демократії в країнах, що входили до соціалістичного табору.

Експерти організації зазначили про загальну тенденцію до зниження демократичних процесів у досліджуваних країнах. “Загальна ерозія демократії” зафіксована в шести республіках колишнього СРСР, причому у всіх країнах колишнього СРСР спостерігається “швидке звуження простору для незгодних”. Росія, на думку Freedom House, “пережила найбільше загальне погіршення за десятирічний період”.

Серед пострадянських держав, крім країн Балтії, лише Україна і Грузія не увійшли до списку авторитарних або напівавторитарних країн. Але позиції України, де в 2010 році з`явилися скарги на утиски свободи слова і зборів, можуть погіршитися. “Думаю, що світ повинен уважно за цим стежити, враховуючи деякі сигнали, які ми отримали цього року”, – заявив керівник групи експертів Крістофер Волкер.

Freedom House заявив, що у 2009 році найбільше проблем в Україні стосувалися корупції, яка поєднується з браком прозорості влади і високим рівнем впливу на державну політику з боку олігархічних груп.
Позитивним кроком у боротьбі з корупцією, на думку експертів, стало запровадження зовнішнього незалежного тестування під час вступу у вищі навчальні заклади. Інша справа, зазначають правозахисники, що нова влада знизила роль тестування, але звіт висвітлює лише минулорічні події.

За оцінкою експертів, українські мас-медіа на загальнодержавному рівні були переважно вільними, але проблеми виникали в регіонах. Обіцяний запуск громадського телебачення досі не здійснено через брак політичної волі.

У цілому за підсумками минулого року становище з демократією в Україні в порівнянні з 2008 роком не змінилося в жодній з категорій. Зокрема, щодо незалежного суддівства, то оглядачі й не очікують, що Україна найближчим часом проведе тут системну реформу.

***

Freedom House оцінює країни за сімома критеріями (виборчий процес, громадянське суспільство, незалежні ЗМІ, державне демократичне управління, місцеве демократичне управління, незалежність юридичної системи, корупція) та присвоює оцінки від 1 до 7 балів (від найкращого до гіршого). Загальний рейтинг є середнім арифметичним семи оцінок.

Freedom House – це організація, що базується у Вашингтоні (США), заснована майже 60 років тому “американцями, стурбованими загрозами для демократії”. Дослідження стану політичних та громадянських свобод Freedom House проводить з 1978 року.

Фінансується спільно Агентством США з Міжнародного розвитку та Бюро з демократії, прав людини і праці Державного департаменту США.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня