Рада відхилила законопроект Фельдмана про висунення до місцевих рад кандидатів від нацменшин

Рада відхилила законопроект Фельдмана про висунення до місцевих рад кандидатів від нацменшинВерховна Рада України не підтримала законопроект народного депутата Олександра Фельдмана (№3293) «Про реалізацію прав національних громадських об`єднань на висунення своїх кандидатів у депутати», який припускав право громадських організацій національних меншин висувати кандидатів у депутати місцевих рад.

Зокрема, Фельдман зазначив, що Україна є багатонаціональною державою, на території якої проживають представники 130 національностей, народностей та етнічних груп.

“Наша країна взяла на себе ряд міжнародних зобов`язань щодо забезпечення участі нацменшин у роботі представницьких органів влади, а в статті 14 чинного Закону України “Про національні меншини” прямо сказано про те, що національні громадські об`єднання мають право висувати своїх кандидатів у депутати. Це цілком європейська і демократична пропозиція”, – передала слова депутата його прес-служба.

У прес-службі зазначили, що цим законопроектом пропонувалося реалізувати це право в рамках закону про вибори депутатів, щоб уже на найближчих місцевих виборах національні меншини могли делегувати своїх представників у місцеві ради нарівні з політичними партіями.

Нагадаємо, вчора, 29 червня, Верховна Рада не підтримала жодного з 12 законопроектів щодо внесення змін до закону про проведення місцевих виборів, зареєстрованих депутатами від БЮТ і НУ-НС.

Сьогодні ж ЗМІ повідомили, що Партія регіонів зареєструвала законопроект про вибори до місцевих рад, згідно з яким у виборах забороняється брати участь блокам партій і вводиться змішана система виборів. Крім того, забороняється участь у виборах мера самовисуванців.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня