У РПЦ заявили, що Патріарх Кирило не звертався з проханням перейменувати вулицю Мазепи у Києві

У РПЦ заявили, що Патріарх Кирило не звертався з проханням перейменувати вулицю Мазепи у КиєвіПатріарх Московський і всія Русі Кирило не звертався до української влади з проханням перейменувати вулицю Івана Мазепи у Лаврську.

Цю інформацію підтвердив голова Синодального інформаційного відділу Московського патріархату Володимир Легойда.

У своїй заяві Легойда зазначив, що йому не відомо про жодне офіційне звернення Патріарха до київської влади.

“Останнім часом в українських ЗМІ активно обговорюється тема про нібито офіційне звернення Святішого Патріарха Кирила до української влади щодо перейменування вулиці Івана Мазепи у Лаврську. Такого звернення, тим більше письмового, не було”, – сказав Легойда.

Легойда: Останнім часом в українських ЗМІ активно обговорюється тема про нібито офіційне звернення Святішого Патріарха Кирила до української влади щодо перейменування вулиці Івана Мазепи у Лаврську. Такого звернення, тим більше письмового, не булоВодночас, голова інформаційного відділу повідомив, що Російська православна церква “завжди розділяла ідею про те, що вулиця, що веде до Лаври, має називатися Лаврською”.

За його словами, цю ініціативу Української православної церкви не раз озвучували і в пресі.

Зокрема, Легойда згадав недавній коментар голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, протоієрея Георгія Коваленка.

“Тому ажіотаж, що виник останнім часом у деяких ЗМІ, викликає у мене подив. Нічого нового у цій темі немає. А спроби надати питанню політичного забарвлення викликають жаль і спотворюють реальну ситуацію”, – сказав представник РПЦ.

Нагадаємо, на початку червня заступник голови КМДА Віталій Журавський на засіданні Київради з питань і туризму заявив, що глава Російської православної церкви патріарх Кирило звернувся до Київської міської держадміністрації з проханням перейменувати вулицю Івана Мазепи, на якій розміщена Києво-Печерська лавра, у вулицю Лаврську. Київрада з питань культури і туризму планує на найближчій сесії повторно розглянути питання про перейменування частини вулиці Мазепи.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня