Рада створила слідчу комісію щодо діяльності RosUkrEnergo і арешту Макаренка

Рада створила слідчу комісію щодо діяльності RosUkrEnergo і арешту МакаренкаНародні депутати України прийняли рішення створити в парламенті Тимчасову слідчу комісію щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня, розслідування фактів корупційної діяльності RosUkrEnergo та причетності до цього посадових осіб органів державної влади, арешту екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка.

Таке рішення підтримали 238 депутатів з 433, що взяли участь у голосуванні.

На створення цієї комісії, а також комісії щодо існування цензури в пресі наполягала опозиція.

Комісію з RosUkrEnergo очолить член фракції Наша Україна – Народна самооборона Роман Зварич. Його заступником стане депутат від фракції Партії регіонів Анатолій Кінах. До комісії увійшли представники всіх парламентських фракцій згідно з квотним принципом.

Комісія працюватиме протягом 3-х місяців і представить звіт не пізніше від останнього дня закінчення терміну її повноважень.

Як повідомлялося, Міжнародний арбітражний суд Стокгольма 8 червня зобов`язав НАК Нафтогаз України повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб. м газу.

Глава СБУ Валерій Хорошковський повідомив про відкриття справи за фактом нанесення збитків державі Україна у зв`язку з рішенням Стокгольмського арбітражу. За даними ЗМІ, головним фігурантом справи став перший заступник голови НАК Нафтогаз України Ігор Діденко: у нього було взято підписку про невиїзд. На два місяці заарештовано екс-главу Держмитниці Анатолія Макаренка.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня