ЗМІ: СБУ не підтверджує, але і не спростовує інформацію про підозру Ланге у шпигунстві

ЗМІ: СБУ не підтверджує, але і не спростовує інформацію про підозру Ланге у шпигунствіУ політичних і дипломатичних колах припускають, що затримання в аеропорту Бориспіль керівника українського представництва Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге може бути пов`язано з підозрами в шпигунстві або ж лобіюванні інтересів опозиції, пише газета Сегодня.

Як повідомляє газета Сегодня, в “чекістських колах ходять чутки, що СБУ нібито підозрює Ланге в шпигунській діяльності на території України!”. Водночас, у спецслужбі ці чутки не підтвердили ні на офіційному рівні, ні на неофіційному. “Я не можу поки ні підтвердити, ані спростувати цю інформацію”,- заявила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

Сам Ланге сказав Сегодня, що вперше чує про тему шпигунства. “Мені ніхто такого не говорив. Але ви знаєте, просто є уявлення у деяких людей, що іноземні недержавні фонди – це якісь шпигуни і якісь спецслужби, але Фонд Аденауера працює публічно, і такі подання абсурдні”, – наголосив Ланге.

За його словами, він досі не отримав офіційного роз`яснення від українських офіційних осіб щодо того, що ж стало причиною того, що сталося. Сам же він продовжує вважати, що це було просте непорозуміння.

Водночас, Ланге повідомив деякі деталі своєї біографії. Зокрема, він 7 років був військовослужбовцем бундесверу (армія ФРН) і працював у тому числі в таких гарячих точках, як Боснія і Герцеговина, а також Косово. Ланге підтвердив цю інформацію: “Я просто сидів у штабі німецького контингенту і писав папери. Нічого важливого і цікавого”. Щоправда, він відмовився сказати Сегодня, яким було його військове звання. “Я весь час був на не дуже високій посаді, тому не варто так довго це обговорювати. Я у відставці і вже 10 років жодного стосунку до бундесверу не маю”. Також Ланге запевнив видання, що ніколи не мав відношення ні до німецької військової розвідки, ані до BND (аналог СБУ в ФРН).

При цьому, Сегодня зазначає, що є й інші версії щодо інциденту з Ніко Ланге. “Ланге під дахом шанованої структури – Фонду Аденауера – фактично працював політконсультантом в українських опозиційних політиків, – сказало джерело газети в дипколах. – Він курсував між БЮТ та іншими опозиційними силами, переконував їх об`єднатися, давав поради, як чинити, і лобіював інтереси нашої опозиції в політструктури Євросоюзу. Це шокувало українську владу. Уявіть, як відреагував би уряд Німеччини, якщо б німецьке представництво фонду Русский мир працювало з фракціями в Бундестазі, переконуючи їх голосувати за виведення військ з Афганістану”.

Так, можливо, він якісь листи опозиції вивозив до Європи, але що в цьому кримінального? Україна – вільна країна

У свою чергу Ланге назвав такі припущення спекуляціями. “Я політконсультаціями не займаюся і нікого не лобіюю”, – зауважив керівник українського представництва Фонду Конрада Аденауера.

Один з відомих опозиційних політиків заявив Сегодня, що про “політтехнологічну” діяльність Ланге нічого не чув, хоча особисто з ним знайомий. “По-моєму, хтось таким чином в СБУ просто намагається підставити Хорошковського, втягнувши його в цю історію”, – сказав політик.

Відомий німецький політолог Олександр Рар вважає, що затримання Ланге відбулося помилково. “Я ні за яких обставин не можу собі уявити, що Ланге займається шпигунством. Так, можливо, він якісь листи опозиції вивозив до Європи, але що в цьому кримінального? Україна – вільна країна. Швидше за все, його дійсно затримали помилково, а тепер чиновники середньої руки намагаються виплутатися з цієї історії, придумуючи небилиці. Але, думаю, що до візиту Януковича в серпні скандал остаточно вляжеться”, – заявив Рар.
Як повідомлялося, вчора, 30 червня, Міністерство закордонних справ Німеччини викликало українського посла, щоб висловити йому невдоволення Берліна у зв`язку із затриманням Ніко Ланге.

Раніше заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман заявила, що служби, які не пропускали Ланге в Україну, мали дуже серйозну аргументацію щодо своїх дій.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня