УПЦ КП: Патріарх Кирило їде в Україну просувати концепцію Русского мира

УПЦ КП: Патріарх Кирило їде в Україну просувати концепцію Русского мираУкраїнська православна церква Київського патріархату застерігає предстоятеля Російської православної церкви Кирила від політичних заяв під час його чергового візиту до України.

Про це на прес-конференції заявив патріарх Київський і всія Русі-України Філарет.

Він зазначив, що УПЦ КП не може протестувати проти приїзду Кирила до України з візитом до мирян своєї церкви. Однак, зауважив Філарет, хід та підсумки двох попередніх візитів Кирила до України продемонстрували, що це не стільки візити архіпастиря, стільки політичні візити з намірами просування концепції т.зв. Русского мира.

Глава УПЦ КП нагадав, що ця ідея Кирила передбачає об`єднання Росії, Білорусі та України в єдиний духовний простір.

“Під цією милозвучно вивіскою криється імперська ідея позбавлення України її державності та незалежності”, – сказав Філарет і зазначив, що таким чином Україні намагаються нав`язати ідею політичної єдності з Росією, перетворити українську державність на фікцію.

За його словами, Кирило веде наступ на Україну і українську церкву, намагаючись позбавити її законних прав. Філарет також додав, що РПЦ є інструментом Російської держави для досягнення цих цілей.

Як повідомлялося, Кирило перебуватиме з візитом в Україні 20-28 липня. Згідно з програмою візиту, з 20 по 23 липня патріарх буде перебувати в Одесі. Зокрема, 21 липня він очолить чин освячення та літургію у Спасо-Преображенському соборі Одеси, а 22 липня візьме участь в урочистостях в оперному театрі.

З 23 по 25 або 26 липня Кирило перебуватиме у Дніпропетровську, де 24 липня очолить літургію на площі перед Спасо-Преображенським собором міста.

Також патріарх побуває в Києві, де 28 липня, в день пам`яті Святого рівноапостольного князя Володимира, очолить святкову літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня