МНС готується евакуювати 10 тисяч мешканців Одеської області

МНС готується евакуювати 10 тисяч мешканців Одеської областіСпівробітники Міністерства надзвичайних ситуацій готуються до можливої тимчасової евакуації 10 тисяч мешканців Одеської області.

Як заявив журналістам глава МНС України Нестор Шуфрич, по верхівці греблі, де проходить дорога Одеса – Рені, вода просочується прямо через асфальт. Усього на ділянці від Рені до Ізмаїла дамба протекла в 10 місцях.

У випадку її прориву, за даними Шуфрича, постраждає від 14 до 18 населених пунктів. Висота хвилі складе півтора-два метри. Для ліквідації наслідків прориву дамби, за словами міністра, вже підготовлено 800 осіб і 400 одиниць техніки. З них 250 – техніка для евакуації населення.

Шуфрич також нагадав, що за даними Інституту гідрології та гідротехніки (Бухарест) у період з 30 червня по 3 липня рівень води в районі Галаца підніметься на 17 сантиметрів. “Третього липня очікується пік паводку. Тобто, у нас є певний таймаут, щоб підготуватися”, – сказав Шуфрич.

Він додав, що 30 червня відбулося засідання уряду, в ході якого було прийнято рішення виділити 67 мільйонів гривень на доведення висоти дамб до шести метрів.

Станом на ранок в районі Ренійського водомірного поста вода досягла позначки 5,63 метра, що на сантиметр перевищило історично зафіксований максимум. У районі міст Ізмаїл та Вилково річка також піднялася вище від безпечного рівня.

Румунський національний інститут гідрології та гідротехніки спрогнозував на 1-3 липня подальше підвищення рівня води в Дунаї на 3 см за добу. Берегозахисні споруди на ділянці від Рені до Вилково працюють на межі можливостей.

Працівники Дунайського басейнового управління водних ресурсів продовжують земельні роботи на дамбах щодо усунення фільтрації в Ренійському, Ізмаїльському та Кілійському районах. Вони також закладають шлюзи мішками з піском.

За матеріалами: Репортер Одессы, Таймер

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня