КС заборонив міліції затримувати підозрюваних у бродяжництві

КС заборонив міліції затримувати підозрюваних у бродяжництвіКонституційний суд України визнав неконституційним право міліції затримувати і утримувати в спеціально відведених місцях за вмотивованим рішенням суду строком до 30 діб осіб, підозрюваних у бродяжництві.

Таке рішення суд оприлюднив сьогодні, 1 липня. Таким чином, КС визнав неконституційним положення абзацу 8 пункту 5 частини 1 ст. 11 закону про міліцію від 20 грудня 1990 року, яким міліції надане це право.

Нагадаємо, в грудні минулого року уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова попросила КС оцінити конституційність такого права міліції.

У березні 2009 року Рада дозволила міліції затримувати і утримувати в спеціально відведених місцях підозрюваних у бродяжництві на строк до 30 діб за вмотивованим рішенням суду замість санкції прокурора.

Нагадаємо, минулого року в Херсоні виявили підпільний цех з виробництва житнього борошна, в якому працювали бомжі. У позаминулому році в Запоріжжі затримали злочинну групу, яка перетворювала бомжів на рабів і годувала їх як свиней.  

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня