Україна має намір порушити питання про припинення моніторингу ПАРЄ

Україна має намір порушити питання про припинення моніторингу ПАРЄГолова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Іван Попеску прогнозує, що в 2011 році Україна поставить питання про перехід в постмоніторинговий період.

Про це він повідомив сьогодні, 1 липня, під час прес-конференції.

Попеску зазначив, що якщо Україна виконає свої зобов`язання, які давала під час вступу до ПАРЄ, то можна буде порушити питання про перехід у постмоніторинговий період.

“Є кроки, які дають підставу говорити, що у вересні (у звіті доповідачів моніторингового комітету в Україні – ред.) вони будуть показані, як певні позитиви, і на наступну доповідь, яка, швидше за все, відбудеться у 2011 році, ми, можливо , поставимо питання про перехід в постмоніторинговий період “, – сказав Попеску.

При цьому він нагадав, що серед зобов`язань України перед Європою – проведення судової реформи, зокрема, прийняття закону про судоустрій України, прийняття кримінально-процесуального кодексу, створення суспільного телебачення.

Попеску також повідомив, що доповідачі моніторингового комітету функціонування демократичних інститутів в Україні, найімовірніше, оголосять свою доповідь попередньо у вівторок, 3 жовтня, хоча остаточне рішення про дату доповіді буде прийняте у вересні.

У свою чергу народний депутат, заступник голови делегації Ради в ПАРЄ Ольга Герасим`юк (НУ-НС) повідомила, що моніторинговий комітет у розгляді питання про скасування моніторингу буде спиратися виключно на реальні дії України у тих сферах, в яких були виявлені порушення.

Так, за її словами, співдоповідачі Ренате Вольвенд і Майліс Репс відзначили існування деяких проблем у сфері забезпечення свободи слова та боротьби з корупцією в Україні.

“Якщо співдоповідачі отримають позитивну відповідь української влади на висунуті рекомендації, їхнє рішення також буде позитивним”, – сказала вона.

Герасим`юк нагадала, що Україна проводить під моніторингом ПАРЄ вже 15-й рік.

Як повідомлялося, співдоповідачі моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ренате Вольвенд і Майліс Репс відвідають Україну для зустрічей із владою у вересні.

Минулого тижня Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) оприлюднив інформаційну записку, присвячену дотриманню прав і свобод громадян в Україні. Документ складений за підсумками візиту делегації ПАРЄ в Україну 4-5 червня. У докуметі Моніторинговий комітет висловив стурбованість з приводу дотримання демократичних свобод в Україні. На думку доповідачів, влада використовує міліцію, щоб заважати проведенню мирних акцій протесту.

Також доповідачі стверджують, що в Україні “виникають проблеми з дотриманням прав людини”.  

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня