Через дощі обвалилася частина середньовічного замку на Прикарпатті

Через дощі обвалилася частина середньовічного замку на ПрикарпаттіУ результаті проливних дощів у кінці червня і підвищення ґрунтових вод сталося часткове руйнування однієї з башт Пнівського замку, розташованого в Івано-Франківській області.

“Місцева влада змінила русло річки Підзамче. І тепер вона підмиває основу фортеці”, – заявив начальник управління культури Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак.

За його словами, фахівці склали акти обстеження руйнувань, сума збитків встановлюється. Федорак наголосив, що активні процеси руйнування замку в результаті впливу природних факторів відбуваються протягом останніх 5-6 років.

Він уточнив, що в 2009 році обласний бюджет виділив 25 тисяч грн на виготовлення проектної документації з відновлення пам`ятки архітектури. Після виготовлення документації, зазначив Федорак, буде відома сума, необхідна на будівельно-відновлювальні та реставраційні роботи на замку.

Про ситуацію з Пнівським замком обласна влада поінформувала Міністерство культури України та обласну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

***

В Івано-Франківській області чотири середньовічних замки належать до пам`яток архітектури національного значення. Пнівський замок був побудований у другій половині XVI століття польськими феодалами Куропатвами в передмісті міста Надвірної.

Замок мав форму неправильного п`ятикутника з шістьма сторожовими вежами. Товщина стін сягала півтора метра. В`їхати в замок можна було тільки через перекидний міст. Було кілька підземних ходів.

Наприкінці XVIII століття після поділів Польщі замок перейшов у власність Австро-Угорської імперії. У той час більшість споруд оборонного призначення втрачали свою роль, і на початку XIX століття замок почали розбирати на будівельні матеріали. Після цього він набув вигляду, який можна спостерігати сьогодні.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня