Рада заборонила розривати шлюб із засудженими без їх згоди

Рада заборонила розривати шлюб із засудженими без їх згодиВерховна Рада України заборонила розривати шлюб із засудженими, які перебувають у місцях позбавлення волі, без їх згоди.

За прийняття в цілому законопроекту № 2673 проголосували 288 депутатів. Зокрема, Рада виключила пункт 3 частини 1 статті 107 Сімейного кодексу (розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану за заявою одного з подружжя), відповідно до якого шлюб може бути розірваний за заявою одного з подружжя, у разі якщо інший засуджений до позбавлення волі більше, ніж на 3 роки.

Крім того, парламент дозволив судам розглядати справи про розірвання шлюбу із засудженими на підставі заяви подружжя і за участю представника засудженої особи замість її особистої присутності.

Рада також включила начальників установ виконання покарань у список осіб, уповноважених завіряти достовірність підписів на документах.

Нагадаємо, у 2009 році Мін`юст зафіксував скорочення кількості шлюбів на 2% до 318,203 тисячі і скорочення розлучень на 13% до 145 тисяч. У січні-березні 2010 року кількість шлюбів серед українців  порівняно з аналогічними періодами 2007-2009 років скоротилася на 30%.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня