Рішення Донецького суду щодо Бандери оскаржили у Вищому адмінсуді

Рішення Донецького суду щодо Бандери оскаржили у Вищому адмінсудіГолова Української республіканської партії «Собор», народний депутат України Анатолій Матвієнко подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду на рішення Донецького адміністративного суду щодо визнання незаконним Указу Президента України про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері.@page { margin: 2cm }P { margin-bottom: 0.21cm }–>

Проце повідомили в прес-службі УРП Собор.

“Як і мільйони українськихгромадян, я вважаю, що це судове рішенняє політичним і не правовим. Спекуляціїдовкола ролі Степана Бандери – людини,що віддала життя за українську державність- в історії України не можуть не викликативідрази”, – вважає лідер УРП Собор.

Крім того Матвієнко зазначає, щосудове рішення було прийняте з грубимипорушеннями законодавства.

“Якщосуд може дозволити собі приймати рішення,відверто нехтуючи вимогами закону, – цеє свідченням того, що в Україні немаєправосуддя. Зрештою, безвідносно доставлення до особистості СтепанаБандери, це завідомо неправосуднерішення повинно викликати обурення укожного громадянина. Оскількинесправедливий суд означає відсутністьреальної захищеності прав і свободлюдини “, – відзначає Матвієнко.

Вінвказав основні аргументи, що обґрунтовуютьнеобхідність перегляду рішення вкасаційному порядку. За його словами,насамперед слід звернути увагу на те,що Донецький суд, узявши справу допровадження, порушив вимоги ст. 19 Кодексуадміністративного судочинства. В ч3цієї статті чітко й однозначно визначено:адміністративні справи з приводуоскарження нормативно-правових актівПрезидента України вирішуються окружнимадміністративним судом, територіальнапідсудність якого поширюється на містоКиїв.

Отже, прийнявши до провадження позовгромадянина В.Оленцевича щодо оскарженняуказу Президента України, Донецькийокружний адміністративний суд явновийшов за межі наданих йому закономповноважень.

Також,на думку А.МАТВІЄНКА, надуманою підставоюдля скасування указу Президента проприсвоєння звання Герой України С.Бандеріє відсутність у нього українськогогромадянства. У ст. 3 Закону України «Продержавні нагороди» визначено, що званняГерой України є державною нагородою, авідповідно до ст. 5 цього закону державниминагородами можуть бути нагороджені якгромадяни України, так і особи безгромадянства та іноземці, в тому числіпосмертно.

Отже, рішення Донецького апеляційногоадміністративного суду у справі С.Бандериє незаконним.

Якповідомлялося, Всеукраїнське об`єднанняСвобода має намір оскаржити рішенняДонецького апеляційного адмінсуду вкасаційному порядку, і в разі необхідностібуде звертатися до міжнародних судів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня