Литвин: Закон про місцеві вибори при підготовці до другого читання має стати «більш цивілізованим і збалансованим»

Литвин: Закон про місцеві вибори при підготовці до другого читання має стати «більш цивілізованим і збалансованим»При підготовці до другого читання проект закону Про внесення змін до закону України Про вибори депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» має стати «більш цивілізованим і збалансованим.

Про це сказав на прес-конференції голова ВР Володимир Литвин.
Він зазначив, що необхідно “докласти всіх зусиль, щоб цей закон був цивілізованим і таким, що відповідав би потребам і запитам суспільства.
Литвин не виключає, що при підготовці до другого читання із законопроекту буде вилучена норма щодо заборони на самовисунення на посади мерів міст. В той же час голова ВР зазначив, що дане питання не є однозначним, оскільки самовисуванці мери “починають почергово вступати в ту чи іншу партію”. Він додав, що вони перетворюються “у політичних коньюнктурників”.
Литвин також зазначив, що суперечливою є норма і щодо заборони брати участь у виборах до місцевих органів самоврядування іменних блоків. Він зазначив, що мав би бути зацікавленим, щоб такі блоки були. В той же час додав, що під час обговорення йшлося про те, що існування блоків не сприяють політичній структуризації українського суспільства. “Тому виставляти своє особисте на перший план я не можу і не буду цього робити”, – сказав Литвин і додав, що розуміє всю вразливість блоків на виборах, оскільки “головну критику, головний удар зосереджено на прізвище (йдеться про лідера блоку – ред)”.
Литвин наголосив, що “ніхто не в захопленні від цього закону”. “А це означає, що ми повинні припинити цю політичну смиканину і зробити більш цивілізованим і збалансованим даний законопроект”, – підкреслив Литвин.

 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня