У Японії створили еко-будинок на самозабезпеченні

Він може не тільки виробляти електроенергію, але й накопичувати її. Будинок нового покоління оснащений панелями, що перероблють сонячну енергію в електрику, і системою енергозбереження, яка дозволяє використовувати вироблену вдень енергію в нічний час.
Новий будинок оснащений системою, яка дозволяє за допомогою літій-інного акумулятора накопичувати вироблену вдень енергію. Акумулятор відрізняється від добре відомих літій-іонних батарей для комп’ютера або електромобіля тільки розміром – у висоту він займає 1,2 метра. Він може накопичувати енергію, достатню для 15 годин енергозабезпечення середнього житлового будинку на одну сім’ю.

Наявність домашнього акумулятора – не єдине нововведення системи. Вона розроблена з урахуванням останніх енергозберігаючих технологій. Для освітлення будинку використовуються виключно надекономічні світлодіодні лампи. Крім того, система сканує споживання електроенергії в будинку і дає поради щодо економії електроенергії.

Орієнтовна вартість системи – від 10 до 20 тисяч доларів. За розрахунками розробників, вона зможе повністю окупити себе вже через 10 років після покупки за рахунок того, що з її використанням придбання електрики у енергетичних компаній буде зведено до мінімуму.
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня