Британці створили музичний твір з фрагментів ДНК

У Великій Британії учений Ендрю Морлі і музикант Майкл Зев Гордон написали твір для хору, учасники якого виконають фрагменти власних ДНК.
На написання незвичайного твору Морлі наштовхнуло те, що ДНК людини складається з чотирьох різних хімічних комбінацій і якщо до кожної з них прив’язати певну ноту і озвучити, то може вийти справжній музичний твір.

“У молодості я постійно співав у хорі й сам дещо писав, так що я знав, що послідовність нот дещо нагадує генетичну послідовність, – пояснює Ендрю Морлі. – Я проконсультувався з цим композитором і переконався в тому, що так воно і є, і що можливо створити щось з генетичних ланцюжків “.

Як стверджує композитор Майкл Зев Гордон, спочатку ідея генетика його чимало надихнула.

“Спочатку я розглядав генетичний код з двох сторін: як сировину, яку можна трансформувати в ноти, а також в якості якогось дива, чогось, що має видатну красу, – розповідає Гордон, – І з двох цих частин виріс цей твір” .

Усього в експерименті взяли участь 40 осіб з Нового лондонського хору, Морлі взяв у кожного з них зразки ДНК для розшифрування, сенс якого полягав у тому, щоб зрозуміти, чи відрізняються хороші співаки від інших чимось на генетичному рівні.

13 липня в будівлі Королівського медичного товариства Новий лондонський камерний хор виконає даний твір, який назвали Алелі.

Починається він з сольного виконання простої ритмічної музичної фрази. Потім вступають нові голоси, що мають на меті уособлювати біологічну ідею репродукції.

У кульмінації твору всі учасники хору співають власні унікальні генетичні коди, тобто кожен виконує пісню, яка дещо відрізняється від тієї, що співає сусід.

“Для мене це воскресіння в пам’яті того неймовірного дива, яким є геном”, – так описує те, що відбувається, диригент хору Джеймс Уїкс.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня