Експерти: МНС України може очолити Балога або Жванія

Експерти: МНС України може очолити Балога або ЖваніяНизка політичних експертів вважають можливими кандидатами на посаду міністра з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи колишнього главу Секретаріату Президента, члена президії партії Єдиний Центр Віктора Балогу і депутата Верховної Ради від фракції НУ-НС Давида Жванію.

“Основним претендентом усі називають Балогу… Теоретично і Жванія може розглядатися як один з претендентів на посаду міністра з надзвичайних ситуацій”, – сказав директор центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.

На його думку, Балога все ж для Партії регіонів має більше значення як лідер політичної сили, яка матиме вагу на місцевих виборах у Західній Україні.

Також Фесенко зазначив, що однією з причин, через яку Нестора Шуфрича було звільнено з посади міністра з надзвичайних ситуацій, є його давній конфлікт і погані стосунки з главою Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним.

“Балога, звичайно, може бути кандидатурою на цю посаду … і Жванія може претендувати, він все-таки привів своїх людей у коаліцію”, – зауважив директор соціологічної служби Український барометр Віктор Небоженко, висловивши переконання, що цю посаду віддадуть виключно за принципом лояльності до Президента Віктора Януковича, а не людині з професійними якостями.

Водночас, Фесенко спрогнозував, що ні Балога, ані Жванія не спрацюються з прем`єр-міністром Миколою Азаровим.

Про те, що в українській політиці на посаду глави МНС називають дві кандидатури – Балоги і Жванії, зазначив і директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов. Проте, він висловив сумнів у тому, що Балога захоче вкотре стати міністром після того, як обіймав політичну посаду глави Секретаріату. Жванія ж, за словами Карасьова, особливо не потрібен у команді Януковича.

Як повідомлялося, раніше лідер громадського руху Народна Самооборона, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко спрогнозував, що міністром з надзвичайних ситуацій стане Балога.

Нагадаємо, 10 липня Верховна Рада звільнила Нестора Шуфрича з посади міністра з питань надзвичайних ситуацій. Після цього Шуфрич звинуватив главу Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна в тому, що він є винуватцем більшості проблем, що виникають у чинної влади. Крім того, в інтерв`ю газеті Сегодня Шуфрич заявив, що його звільнення з посади глави МНС було політично вмотивованим.

“Що б не говорив Віктор Балога, але саме з ним було досягнуто домовленість – замість входження депутатів-нунсівців з партії Єдиний Центр у парламентську більшість їм буде надано декілька крісел. Перше, що вони попросили, було МНС. Але деякі фракції, що входять до більшості , ветували кандидатури Балоги на цю посаду, і зробили неможливим голосування”, – розповів екс-міністр.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня