Нардеп від НУ-НС запропонував Раді створити Електронний парламент

Нардеп від НУ-НС запропонував Раді створити Електронний парламентДепутат Верховної Ради, член фракції Блоку Наша Україна – Народна самооборона Станіслав Довгий запропонував парламенту розробити і впровадити інтегровану електронну інформаційно-аналітичну систему Електронний парламент до 2015 року.

Про це сказано в проекті постанови № 6633 Про затвердження програми інформатизації законодавчого процесу у Верховній Раді України на 2010-2015, зареєстрованому в Раді 1 липня.

Згідно з проектом постанови, така система повинна забезпечити повну автоматизацію етапів, стадій законодавчого процесу; інформаційну взаємодію парламенту з органами державної влади та місцевого самоврядування, громадянами, юридичними особами.

Пропонується розробити і створити таку систему у складі інтегрованої бази даних, системи електронного документообігу та контролю виконання доручень Ради, системи електронного цифрового підпису в органах апарату Ради.

Також пропонується до складу Електронного парламенту включити наступні системи: електронний офіс депутата, електронний комітет, електронну погоджувальну раду, а також систему електронного голосування та підрахунку голосів Рада-4.

Система електронного документообігу є технологією опрацювання документальних потоків з оснащенням комп`ютеризованих робочих місць депутатів із системами планування, створення і збереження законопроектів.

Створення електронного офісу депутата передбачає розробку електронних сервісів, що надають доступ до баз даних, звітів, статистики, а їх також розміщення в службовому кабінеті депутата. Електронний комітет – система підтримки прийняття рішень у залі засідань комітетів з можливістю дистанційного голосування. Електронна погоджувальна рада – програмно-технічний комплекс у залі засідань погоджувальної ради для надання допомоги членам ради в прийнятті рішень.

Крім цього, пропонується також розробити і впровадити систему голосування Рада-4 для забезпечення персонального голосування депутатів.

Вартість розробки і впровадження Електронного парламенту до 2015 складає орієнтовно 561 млн гривень, зокрема, в 2010 році – 18,9 млн гривень. За рахунок впровадження системи планується істотна економія витрат на папір і витратних матеріалів, на тиражування копій документів. Згідно з проектом програми, економія коштів складе від 30 до 60 млн гривень на рік.

Нагадаємо, в жовтні минулого року голова Ради Володимир Литвин запропонував парламенту голосувати за допомогою модернізованої системи голосування Рада-3 з використанням сенсорної клавіші. Раніше Литвин висловив сумніви в результативності можливого введення в експлуатацію Ради-3, зазначивши, що цю систему можна обдурити за допомогою мобільного телефону.

***

Удосконалена система голосування Рада-3, оснащена сенсорною кнопкою, яка, за ідеєю, утримуватиме депутата на робочому місці під час голосування і не дозволить йому голосувати за інших депутатів, повинна була запрацювати з 1 вересня минулого року. Однак, перед її запуском було виявлено можливості обдурити систему.

19 вересня 2008 Арсеній Яценюк, який тоді займав посаду спікера ВР, висловив невдоволення тим, що регламентний комітет парламенту гальмує запуск нової системи. Зокрема, в ході пленарного засідання Яценюк звернувся з проханням до депутата від НУ-НС Юрія Кармазіна: “Юрію Анатолійовичу Кармазін, мені повідомили, що Ваш знайомий чи родич зараз розпочав керівництво Держстандартом, зверніться до них, нехай прискорять процес сертифікації і стандартизації ( системи Рада-3)”, – сказав Яценюк.

Незважаючи на те, що влітку 2008 року пульти народних депутатів було обладнано ще однією кнопкою, Рада-3 так і не запрацювала. За словами Яценюка, на модернізацію системи голосування було витрачено 461 тисячу гривень. У жовтні 2009 року регіонал Олександр Єфремов заявив, що Яценюк при розробці Ради-3 вдався до нецільового використання коштів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня