Шуфрич запевнив, що Рада не поверне повноту президентської влади часів Кучми

Шуфрич запевнив, що Рада не поверне повноту президентської влади часів КучмиЗаступник секретаря РНБО України Нестор Шуфрич в інтерв`ю Українській правді назвав нереальною зміну парламентом Конституції, що поверне повноту президентської влади часів президентства Леоніда Кучми.

“Я зараз говорю як політик з невеликим, але все-таки якимось стажем – так ось, у парламенті ніколи не пройде жодна норма, яка вплине на закон № 2222, якою були введені в дії зміни Конституції”, – зазначив Шуфрич. За його словами, ніколи парламент сам собі не уріже повноваження. “Тим більше, коли там є такі досвідчені гравці, як Симоненко, Литвин та інші”, – додав він.

Тому Шуфрич назвав нереальним план відновлення президентської влади епохи Кучми. “І те, що Льовочкін (голова Адміністрації Президента України) намагається нав`язати Віктору Федоровичу (Януковичу) цю політику, матиме дуже негативні наслідки як для всієї нашої партії, так і особисто для Льовочкіна”, – зазначив екс-глава МНС.
Водночас, на його думку, Янукович, контролюючи більшість у парламенті, фактично сьогодні має реальних повноважень і можливостей набагато більше, ніж мав Кучма.

Відповідаючи на запитання Української правди “Чи можливий сценарій, що посилення повноважень президента спробують провести через парламент, а як стимул для депутатів дадуть їм три роки додаткових повноважень?”, Шуфрич сказав: “Виключено. Депутати – не мазохісти. Це нереально, тому що всі основні гравці розуміють ціну такого рішення і ніколи на це не підуть. У нас будь-який політик бачить себе не на два-три роки вперед, а набагато більше. Він хоче бути в парламенті і приймати рішення “.

Як вже повідомлялося, у своєму інтерв`ю, розповідаючи про проблеми у владі, Шуфрич зазначив: “Ми починаємо повторювати помилки Ющенка”.

Раніше лідер фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов в інтерв`ю газеті День заявив, що зміна Конституції неминуча, і її буде проведено. А заступник голови Верховної Ради Микола Томенко заявив, що влада не залишить ідею зробити Конституцію “для себе”.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня