У НУ-НС вважають, що скасування політреформи спричинить дострокові президентські і парламентські вибори

У НУ-НС вважають, що скасування політреформи спричинить дострокові президентські і парламентські вибориВ опозиції прогнозують дострокові вибори Президента України та Верховної Ради у разі, якщо Конституційний суд скасує політичну реформу 2004 року, пише видання КоммерсантЪ-Украина.

Член президії партії Наша Україна, який обіймав посаду міністра юстиції в 2007-2010 роках, Микола Оніщук учора заявив, що наслідком скасування політреформи 2004 року, на чому наполягають депутати коаліції, можуть стати дострокові президентські і парламентські вибори.

“У разі прийняття Конституційним судом рішення про неконституційність закону № 2222-IV від 8 грудня 2004 року в Україні може настати конституційний колапс”, – упевнений Оніщук. “З моменту оголошення рішення КС Рада втратить низку передбачених цим законом повноважень. Те ж саме може статися і з чинним Президентом – він не зможе набути повноважень, передбачених Конституцією 1996 року”, – заявив він.

Усе це, на думку Оніщука, призведе до дострокових парламентських і президентських виборів. Тільки після них Президент і парламент повернуть собі повноваження, передбачені Конституцією 1996 року.

Ще одним наслідком скасування політреформи, на думку Оніщука, стане скорочення терміну повноважень чинного Президента. Але, пише газета, Віктору Януковичу це скоріше піде на користь. Справа в тому, що, згідно зі ст. 103 Конституції, “одна і та ж людина не може бути Президентом більш ніж два терміни поспіль”. Проте, згідно з рішенням КС від 25 грудня 2003 року, положення цієї статті поширюється тільки на осіб, які обиралися за однією і тією ж Конституцією. Таким чином, у випадку скасування закону № 2222-IV перший термін повноважень Президента Януковича буде обнулено, і він знову отримає можливість двічі поспіль балотуватися на посаду глави держави.

У Партії регіонів не поділяють думки колишнього голови Мін`юсту. “Не можу погодитися з Оніщуком. Усі припущення про майбутні рішення судів є втручанням в роботу суддів. Коли буде рішення КС, тоді і будемо аналізувати”, – заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань правосуддя Валерій Бондик.

“І Президент, і парламент будуть допрацьовувати свій термін з тими повноваженнями, з якими їх було обрано”, – упевнений перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов. На його думку, мета заяв Оніщука – змусити депутатів коаліції відмовитися від планів щодо скасування політреформи.

Нагадаємо, 252 народні депутати зареєстрували в КС подання, що містить прохання визнати закон № 2222-IV неконституційним у зв`язку з порушенням процедури його прийняття. Після набуття чинності реформи депутати, які не згодні з її введенням, вимагали скасувати її на тій підставі, що текст документа, схвалений КС після першого читання в парламенті, зазнав низки змін перед остаточним прийняттям.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня