Янукович доручив генпрокурору перевірити інформацію Кравчука

Янукович доручив генпрокурору перевірити інформацію КравчукаГлава держави Віктор Янукович звернувся до генерального прокурора Олександра Медведька з вимогою провести перевірку фактів, викладених у листі першого президента України Леоніда Кравчука щодо використання правоохоронних органів у політичних процесах.

Як повідомили в прес-службі Президента, глава держави взяв це питання під особистий контроль та доручив генеральному прокурору оперативно доповісти про результати перевірки.

Як повідомила низка ЗМІ, 19 липня Кравчук звернувся до Януковича з закликом не допустити перетворення правоохоронних органів і спеціальних служб в “інструменти політичної гри”.

Кравчук вважає, що “все більш рельєфно проступає загроза втягування цих структур, які за визначенням повинні стояти на сторожі права, свобод людини і національних інтересів, в підкилимовому, непрозорому й в стратегічному плані шкідливі процеси”.

Так, на думку політика, рішення про затримання СБУ колишнього керівника Держмитслужби Анатолія Макаренка, а потім – колишнього заступника керівника Нафтогазу Ігоря Діденка виглядають як надмірні дії, в яких не було потреби в інтересах розслідування відповідних справ.

Кравчук вважає, що “часто дії внутрішніх органів, які саме покликані забезпечувати непорушність закону і прав людини, йдуть врозріз з цими принципами … Така лінія поведінки йде врозріз з напрямком, яким  рухалася наша держава з часу проголошення незалежності: становлення і зміцнення механізмів громадянського суспільства і демократії “.

Як зазначив перший Президент України, завжди, навіть у непрості роки політичних протистоянь, залишалася риса, яку не переходили ні політики, ні правоохоронці або співробітники спеціальних служб.

Між тим, у даний час, вважає Кравчук, існують серйозні підстави вважати, що цей перевірений роками консенсус порушений політиками чи службовцями, “які на догоду своїм амбіціям – якщо не за підказкою зовні – притягують в українське життя чужі для нього елементи”.

“Ваше особисте втручання, – написав Кравчук Януковичу, – залишається єдиним можливим чинником для повернення роботи правоохоронців у цивілізоване русло і припинення практики, яка не прикрашає нашу країну”.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня