9 днів Україною володітиме Кирило?

Ім’я патріарха московського Кирила з давньогрецької мови перекладається як пан або володар. Його нинішній візит до України дивним чином співпав із суцільним відходом на літній відпочинок майже усіх державних високо посадовців. Кращого часу для того, аби самостійно по володарювати українською землею, для Кирила знайти було б важко. А у тому, що він приїхав не стільки із пастирським візитом, скільки робити кремлівську політику в Україні, не сумніваються навіть його прихильники. Транспаранти з вітаннями від імені народу так званої Новоросії (терміну, яким російська імперія з 18-го століття називала південні області сучасної України) – зайве цьому підтвердження.

Московський Кирило сприймається у нас як провідник путінської політики. Його ідеї стосовно об’єднання так званого «руського світу» під проводом, звичайно ж, Москви – не більше, ніж така сама риторика російської влади, перекладена на мову священнослужителів. Не даремно Кирило напередодні поїздки в Україну висунув одразу кілька креативних тез. Перша – українські православні церкви вже не потрібно об’єднувати, адже є православна церква Московського патріархату. Друга – сам Кирило раптом забажав стати громадянином України. Із цього приводу вже пролунала критика з боку представників інших православних церков. За їх твердженням, місіонер починає із того, що вивчає мову, культуру та звичаї нації, у середовищі якої збирається проповідувати. Кирило ж робить усе навпаки. Їде до України як до себе додому, розмовляє виключно російською мовою та переконує своїх парафіян, що українці та росіяни – єдиний народ.

Відомий місіонер, православний публіцист та богослов Євген Заплетенюк напередодні приїзду Кирила, зокрема, сказав: «І ось уже не за горами і черговий, уже третій, візит московського патріарха до України. Який вкотре пригадає всім українцям, що ми насправді – колонія московського самодержав’я, що наша мова – це лише невдалий польський діалект, а предстоятель УПЦ – усього лиш звичайний єпископ однієї із сотень єпархій РПЦ МП».

Вочевидь, чергове поневолення України з боку Москви почалося не з військового флоту у Севастополі, не з газу та економіки, навіть не з просування до влади проросійського Януковича та Партії Регіонів. Воно почалося з духовної колонізації такими проповідниками, як Кирило. Зрештою, саме він першим і благословив Януковича, а той, так би мовити, українець, у першу чергу, прилюдно віддає шану патріарху іноземної церкви. Повірити у набожність теперішнього українського президента доволі важко. Адже він народився і виховувався у тих місцях, де про походи до церкви за часів його дитинства, юності та молодості, навіть і мови не могло бути. Отже, головний чинник духовної близькості Віктора та Кирила – слово «Московський» у назві патріархату.

Зрештою московського патріарха та українського президента єднає ще одна спільна риса – невгамовна жага до узурпації. Як Янукович, маючи підтримку меншості, усілякими неправдами перебрав на себе право говорити від імені всіх, так і Гундяєв (Кирило) хоче об’єднати навколо московської православної церкви усіх українських православних, не запитуючи їхньої думки та, звісно, маючи меншість серед загального числа віруючих християн.

В Україні до УПЦ Київського патріархату належить 14,5 мільйонів чоловік. Згадаймо, що є ще автокефальна православна церква, зрештою – і греко-католики, яких на початку радянської окупації насильно переписали на православних московського патріархату і яким зовсім не байдужий статус цієї іноземної церкви у нашій державі. Натомість Кирило може розраховувати на підтримку лише 9,5 млн. вірних, більшість із яких, як свідчать дослідження, походять із атеїстичних родин та бувають у церквах хіба на великі світа, весілля та похорони. І навколо цього Кирило оголосив створення «руського світу»?

У ці дня проти візиту Кирила до України виступали не тільки радикальні патріотичні політики, але й відомі аналітики, політологи, стверджуючи, що такий візит може посіяти розбрат серед населення держави. В іноземній пресі з’явилися публікації про політичну роль Кирила на теренах України. Зокрема, висувається версія про те, що Кирило має на меті розпочати ревізію духовних цінностей та історії в Україні. Зокрема, згадується намагання пропагувати суто російський погляд на постать гетьмана Мазепи (не даремно ж у Києві вулицю перейменовували), Голодомор тощо. Словом, йдеться про пропаганду суто кремлівської політики серед мільйонів громадян України. А в тому, що Гундяєвим керують із Кремля, вже мало хто сумнівається, адже занадто багато фактів на це вказують.

Повний текст публікації тут

Полковник Володимир Квачков про Кирила Гундяєва: “Ви можете собі уявити, щоб педераст став главою церкви?”

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня