Патріарх Кирило: Від єдності нашої Церкви залежить благополуччя народу

Патріарх Кирило: Від єдності нашої Церкви залежить благополуччя народуПатріарх Московський і всієї Русі Кирил здійснив в неділю, другий день своєї пастирської поїздки в Дніпропетровськ у рамках відвідування України, літургію в дніпропетровському Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

На богослужіння,проведене на відкритому помості перед собором, зібралося більше трьох тисячжителів міста. Літургію відслужили спільно російські та українські архієреї ісвященики. 

Звертаючись доприсутніх після служби, патріарх Кирило зізнався, що в цей день “моливсяпро возз`єднання з Церквою всіх, хто з різних причин відпав від неї”.

Патріарх Кирило:Сьогодні від єдності нашої Церкви залежить благополуччя народу, що вийшов зкиївської купелі хрещення.”Віримо, щоГосподь, воскресивши Лазаря чотириденного, здатний і духовно воскресити тих,хто сьогодні ніби вмер для життя вічного”, – сказав патріарх Кирило. 

Він зазначив, щолюдей, які збираються сьогодні в розкольницьких храмах, традиційно відрізняє”готовність йти стінкою на стінку замість радісних облич, незгода івнутрішній розлад”.

Однак, за словамипатріарха Кирила, “сьогодні від єдності нашої Церкви залежить благополуччянароду, що вийшов з київської купелі хрещення”.

“Ось чомудля улаштування національного і державного життя необхідно, щоб люди зі своїмискорботами, розбіжностями, іншими точками зору збиралися разом в ім`я Господа”,- вважає він.

Патріарх Кирилозакликав віруючих завжди пам`ятати про те, що в історії Русі, “коли людизберігали віру і єдність Церкви, благодать Божа була з ними”.

Патріарх Кирило:Ми не говоримо, що одна частина історичної Русі повинна панувати над іншою, щоЦерква повинна ставати інструментом чиєїсь зовнішньої злої політики. Це шаленіслова, які не мають жодного відношення до того, що є Церква.”Ми неговоримо, що одна частина історичної Русі повинна панувати над іншою, що Церкваповинна ставати інструментом чиєїсь зовнішньої злий політики. Це шалені слова,які не мають жодного відношення до того, що є Церква”, – додав патріархКирило. 

Післябогослужіння патріарх нагородив церковними нагородами представників місцевоївлади, в тому числі голову Дніпропетровської обласної державної адміністраціїОлександра Вілкула – орденом святого князя Данила Московського (II ступеня).

Нагадаємо, напередодні,міліція Дніпропетровська затримала біля міського аеропорту 38 людей за участь упікеті проти приїзду патріарха Московського Кирила.

23 липняДніпропетровський окружний апеляційний суд заборонив УНП проводити пікети узв`язку з приїздом Патріарха Кирила.

Також вжеповідомлялося, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведенняакцій протесту під час перебування в столиці 25-28 липня патріарха МосковськогоКирила.

Нагадаємо,предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило перебуває в Україніз восьмиденний візит. У рамках візиту він вже відвідав Одесу, заплановано такожвізити до Дніпропетровська та Києва.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня