Дело: Держрезерв заплатив 36 млн грн приватній фірмі за фіктивне зберігання курячого м`яса

Дело: Держрезерв заплатив 36 млн грн приватній фірмі за фіктивне зберігання курячого м`ясаПрокуратура вимагає повернути державі понад 36 млн грн, які заплатив Держкомітет з матеріального резерву приватній донецькій компанії Продукти харчування, пише видання Дело.

За даними газети, цю суму було перераховано на рахунки донецьких комерсантів за послуги зі зберігання 64 тисячі тонн м`яса Держрезерву протягом 2008 року.

Однак, як встановили Генпрокуратура і Контрольно-ревізійне управління, резервне м`ясо насправді весь цей час перебувало в холодильних камерах державної компанії Комбінат Новий (входить в систему Держрезерву), а не приватної фірми. Таким чином, бюджетні гроші було заплачено за неіснуючі послуги, вважають у прокуратурі.

Укладення фіктивної угоди припало на час проведення урядової кампанії щодо стабілізації цін на ринку м`яса. Як відомо, у квітні 2008 року Кабмін дозволив Держрезерву почати реалізацію м`яса підприємствам м`ясопереробної промисловості “для стабілізації внутрішнього ринку”.

Як пише Дело, м`ясний розпродаж зажадав поповнення запасів у державних засіках. Тоді й було здійснено закупівлю 64,5 тонн м`яса, переданого на зберігання Продуктам харчування. Як пояснювали в 2008 році в Держрезерві, розпродаж і закупівля м`ясних продуктів мають на меті кілька завдань: “освіжають запаси, наповнюють внутрішній ринок, ліквідують дефіцит”.

Як з`ясували пізніше в прокуратурі, в договорі на зберігання не було вказано вартість цієї послуги. Сума стала відомою лише після зміни керівництва в Держрезерві. У грудні 2008-го місце голови комітету замість Михайла Поживанова зайняв Сергій Ганжа, і ймовірно, нове керівництво відмовилося сплатити послуги комерційної компанії.

Фірма Продукти харчування звернулася до суду на початку 2009 року, де зажадала понад 36 млн грн. У стільки комерсанти оцінили вартість зберігання товару. Госпсуд Києва прийняв сторону комерційної компанії, і Держрезерв заплатив гроші. Проте вже через місяць КРУ встановило, що м`ясо насправді зберігалося в морозильних камерах пункту відповідального зберігання держпідприємства Комбінат Новий, який входить до системи Держрезерву.

Це стало підставою для повторного розгляду судом обставин справи. У результаті госпсуд Києва своїм рішенням від 1 липня 2010 року, текстом якого володіє Дело, зобов`язав донецьких бізнесменів повернути державі 36 млн грн.Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Дело.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня