Патріарх Кирило став доктором Дніпропетровського національного університету

Патріарх Кирило став доктором Дніпропетровського національного університетуПатріархові Московському і всія Русі Кирилу присвоїли звання Почесний доктор Дніпропетровського національного університету. Про це стало відомо під час зустрічі Патріарха Кирила з вченими і студентами міських вузів.

На початку зустрічі ректор ДНУ Микола Поляков оголосив, що Вчена рада прийняла рішення присвоїти звання Кирилу Почесний доктор ДНУ та вручила йому відповідні атрибути.

Після цього на сцену піднявся губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул, який сказав коротку подячну промову і вручив Кирилу ікону місцевого художника із зображенням Палацу студентів.

Патріарх, у свою чергу, передав Полякову красиву велику книгу про всіх московських патріархів і колекцію срібних монет, присвячену 1725-річчю з дня народження Святителя Миколи, шанованого у всьому світі.

На заводі Південмаш, де Кирило заклав капсулу з благословенням у фундамент церкви, яку будують, йому подарували майстерно виконаний макет ракети Зеніт-3SL.

А губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул підніс патріарху дерев`яну копію смоленського собору Успіння Пресвятої Богородиці. Саме в цьому соборі Кирило прослужив свого часу 24 роки (з 1984-го до 2009-й). Розмір макета, виконаного петриківськими майстрами: ширина – близько метра, висота – 80 сантиметрів.

За даними КП в Україні, в Дніпропетровську патріарха РПЦ возили джипом Cadillac Escalade, вартість якого становить близько 100 тисяч доларів. Обідав Патріарх у ресторані Хуторок, де свого часу трапезували Леонід Кучма з Володимиром Путіним.

Ночував первосвященик у п`ятизірковому готелі Україна (доба в президентському номері коштує 810 доларів). За даними газети, всю ніч з суботи на неділю під його вікнами стояли десятки віруючих, однак міліція відтісняла їх від стін і ганку готелю на відстань 15 метрів.

Нагадаємо, патріарху Московському і всія Русі Кирилу в рамках його пастирського відвідування України було присвоєно ступінь доктора honoris causa Одеської національної юридичної академії. Сьогодні, 26 липня, патріарх Кирило перебуває з візитом у Києві.

За матеріалами: Комсомольская правда в Украине, Новый мост

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня