Націоналісти заявляють, що МВС незаконно перешкоджає проведенню акцій протесту проти візиту Кирила

Націоналісти заявляють, що МВС незаконно перешкоджає проведенню акцій протесту проти візиту КирилаПартія Конгрес українських націоналістів, Українська народна партія і громадська організація Українська національна асамблея-Українська народна самооборона заявляють про незаконне перешкоджання міліцією проведенню акції протесту проти візиту патріарха московського і всія Русі Кирила в Києві.

“Заявку ми подавали згідно з Конституцією України, подавали в п`ятницю (23 липня) у встановлені терміни, ніякої заборони не було щодо цієї заявки, ніхто нам не телефонував, ніякого суду не відбувалося. Сьогодні безпідставно, коли ми під`їхали на автомобілі і намагалися провести цю акцію, нас відсторонили, нас оточила ДАІ”, – сказав заступник голови Київської міської організації КУН Володимир Малько під час імпровізованої прес-конференції на Софійській площі у Києві.

При цьому, за словами голови київської організації УНА-УНСО Ігоря Мазура, коли представники організації намагалися пройти до Софійської площі, міліція також перешкодила цьому.

Водночас, він зазначив, що його організація продовжуватиме спроби проводити акції протесту проти візиту Кирила.

“Ми завтра намагатимемося провести акції протесту. Де нам дадуть – на Володимирській гірці, в іншому місці, будемо бачити. Ми не збираємося битися з працівниками міліції. Ми не хочемо допомогти зробити кому-небудь картинку про те, що такі погані українці, як вони не люблять православного московського попа. Тому ми як християни, ми прийдемо сказати своє слово. Якщо нас за це кинуть за грати, на все воля Божа”, – сказав Мазур.

Мазур: Ми будемо завтра намагатися провести акції протесту. Де нам дадуть – на Володимирській гірці, в іншому місці, будемо бачити. Ми не збираємося битися з працівниками міліції. Ми не хочемо допомогти зробити кому-небудь картинку про те, що такі погані українці, як вони не люблять православного московського попа. Тому ми як християни, ми прийдемо сказати своє слово. Якщо нас за це кинуть за грати, на все воля БожаУ свою чергу голова Управи Київської міської організації Української народної партії Володимир Шовкошитний повідомив журналістам, що своєю акцією в понеділок націоналісти мали намір запропонувати патріарху Кирилу “покаятися за розкол православної церкви”.

“Це духовна експансія Москви і каналів (телевізійних каналів), які працюють на неї. Ми хотіли запропонувати патріарху Кирилу покаятися за розкол, який Московська церква зробила у 1448 році … ми готові пробачити їм цей розкол, лише б вони тільки до нас не перли” , – сказав Шовкошитний.

Під час імпровізованої прес-конференції її учасників і журналістів оточили в кільце правоохоронці.

На вулиці Володимирській за два квартали до Софійської площі встановлено металеві щити, також стоять посилені наряди міліції.

У Софійському соборі зараз перебуває патріарх Кирило і невелика кількість журналістів, акредитованих на цей захід.

Більшість представників ЗМІ, акредитованих на висвітлення візиту глави РПЦ до України, на територію собору не допускають.

Нагадаємо, сьогодні співробітники столичної міліції на алеї готелю Hyatt, розташованого неподалік від Софійській площі, затримали шістьох представників Всеукраїнського об`єднання Свобода, які намагалися провести акцію протесту проти візиту в Україну патріарха Московського Кирила. Представники міліції спочатку заблокували прохід представників Свободи до Софійської площі, мотивуючи це наявністю заборони суду на проведення акцій протесту.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня