Московський патріарх вперше за 19 років провів богослужіння у Софії Київській

Московський патріарх вперше за 19 років провів богослужіння у Софії КиївськійПатріарх Московський і всія Русі Кирило у понеділок, 26 липня, відкрив засідання Священного Синоду Російської православної церкви в першому кафедральному соборі Київської Русі – Софії Київській.

Патріарх Кирило перед початком молебню пройшов із Софійської площі через головні ворота на територію музею-заповідника Софія Київська, де його зустріли члени Священного Синоду Російської церкви і члени Синоду Української церкви на чолі з митрополитом Київським Володимиром, російські та українські архієреї і священики.

“У цьому першому кафедральному соборі всієї Русі ми відкрили це засідання (Синоду) і молилися також і про те, щоб рішення Синоду були б на благо Церкви і народу”, – сказав патріарх.

На згадку про перше за багато років спільне богослужіння патріарха Московського і всія Русі і митрополита Київського Володимира в Софії Київській предстоятель Російської православної церкви передав музею-заповіднику копію ікони Божої Матері Знамення, що зберігається в Софійському соборі Великого Новгорода, наголосивши, що цей образ стане “даром Софії Київській від Софії Новгородської”.

“На всьому просторі Святої Русі одні святі, одні святині і одна Церква”, – сказав патріарх Кирило.

З собору патріарх Кирило разом з членами Синоду вирушив на синодальне засідання в Києво-Печерську лавру.

На виїзді із Софії Київської патріарший кортеж зустріли п`ятеро українських націоналістів з криками Геть московського попа. Близько 20-ти представників міліції відтіснили протестуючих вздовж по вулиці від соборних воріт.

При цьому в Софійський собор допустили обмежену кількість преси, багато представників ЗМІ, акредитованих на висвітлення візиту патріарха, в собор не потрапили.

Московський патріарх востаннє здійснював богослужіння в Софії Київській в 1991 році. Саме тоді Українській православній церкві патріарх Алексій II передав томос про її нинішній самостійний статус.

Сьогодні Софія Київська носить статус музею-заповідника, з 1990 року комплекс включено до списку спадщини ЮНЕСКО. Богослужіння в храмі не здійснюється, за винятком щорічних молебнів про незалежність України, що останні роки проводяться тут 24 серпня з ініціативи екс-президента країни Віктора Ющенка. Представники канонічної Православної церкви у цих молебнях участі не брали, проте їх постійними учасниками були члени практично всіх розкольницьких угрупувань України, а також представники інших релігій – ісламу та іудаїзму.

Нагадаємо, сьогодні співробітники столичної міліції на алеї готелю Hyatt, розташованого неподалік від Софійської площі, затримали шістьох представників Всеукраїнського об`єднання Свобода, які намагалися провести акцію протесту проти візиту в Україну патріарха Московського Кирила. Представники міліції спочатку заблокували прохід представників Свободи до Софійської площі, мотивуючи це наявністю заборону суду на проведення акцій протесту. У свою чергу у ВО Свобода заявили, що акцію їм проводити не забороняли.

Крім цього, партії КУН, УНА-УНСО й УНП заявили про незаконне перешкоджання міліцією проведенню акції протесту проти візиту патріарха московського і всія Русі Кирила в Києві.

Тим часом, вчора, 25 липня, Патріарх Московський і всія Русі Кирило прибув до Києва. Згідно з програмою візиту, патріарх Кирило пробуде у столиці України чотири дні:

26 липня він відвідає Софію Київську, очолить засідання Священного синоду РПЦ і відвідає місце будівництва Воскресенського кафедрального собору.

27 липня о 10:00 патріарх Кирило очолить урочистий молебень на Володимирській гірці, після якого зустрінеться з прем`єр-міністром України Миколою Азаровим. Також цього дня патріарх Кирило відвідає Іонинський чоловічий монастир. Водночас, о 17:00 глава РПЦ очолить Всеношну на Соборній площі Києво-Печерської Лаври.

28 липня о 09:00 патріарх очолить Божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври, після якої відвідає виставку Спадщина святого князя Володимира.

28 липня о 15:30 патріарх Кирило відбуває до Москви.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня