У Києві ліквідували конвертаційний центр, що перевів у готівку 100 млн гривень

У Києві ліквідували конвертаційний центр, що перевів у готівку 100 млн гривеньУ Києві ліквідовано конвертаційний центр, діяльність якого була спрямована на надання послуг суб`єктам господарювання з мінімізації податкових зобов`язань, конвертації безготівкових коштів у готівку.

Як повідомили в прес-службі Державної податкової адміністрації в Києві, організаторами центру було подружжя з Києва. Клієнтами центру виступали як столичні підприємства, так і підприємства інших регіонів.

Для здійснення цієї діяльності орендувалися офісні приміщення в різних районах столиці. В офісах перебували бухгалтери, які вели тіньову бухгалтерію, проводили перерахунок коштів за допомогою системи клієнт – банк, а також зберігали печатки фіктивних підприємств та готівку.

У ході обшуків в офісах конвертаційного центру правоохоронці вилучили різні печатки, штампи, документи і бланки фіктивних фірм і навіть записи з урахуванням тіньових коштів.

За період протиправної діяльності обіг конвертаційного центру склав понад 100 мільйонів гривень.

Як зазначив перший заступник голови ДПА у м. Києві – начальник податкової міліції, генерал-майор Ігор Завацький, за попередніми даними, послугами цього центру скористалися не менш ніж 50 суб`єктів підприємницької діяльності.

“На підприємствах, які були клієнтами і користувалися послугами центру, вже проведено близько 300 перевірок, за результатами яких їм донараховано понад 60 мільйонів гривень податків”, – сказав Завацький.

За даними ДПА Києва, тільки готівки в одному з офісів зловмисників податківці знайшли понад 400 тисяч гривень, $ 35 тисяч і шість тисяч євро. Вони поповнять державний бюджет України.

Організатора конвертаційного центру затримано згідно зі ст.115 Кримінально-процесуального кодексу України. Ведеться слідство.

Як повідомили в прес-службі, загалом з початку року столичні податківці припинили діяльність семи конвертаційних центрів.

Нагадаємо, на початку липня Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України викрило організовану злочинну групу, членів якої звинувачують у причетності до надання послуг вітчизняним суб`єктам господарювання з незаконного перерахування валютних коштів за кордон і переведення безготівкових коштів у готівку. Протягом 2009-2010 рр.. на рахунки цих комерційних структур надійшло від суб`єктів ведення господарства за безтоварними операціями за підробленими фінансово-господарськими документами понад 3,2 мільярда гривень.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня