Правозахисники вимагають пояснити, чому все ще існує чорний список нев`їзних до РФ українців

Правозахисники вимагають пояснити, чому все ще існує чорний список нев`їзних до РФ українцівУкраїнські правозахисники закликають Президента Віктора Януковича та міністра закордонних справ Костянтина Грищенка з`ясувати у МЗС Росії причини відмови у в`їзді до РФ українському правозахисникові, колишньому політв`язню Василю Овсієнко.

Про це йдеться у відкритому листі Української Гельсінкської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи до президента і голові МЗС України.

“Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) і Харківська правозахисна група (ХПГ) звертаються до вас із вимогою захистити свободу пересування відомого правозахисника, дисидента і колишнього в`язня совісті, члена Української Гельсінкської групи з 1978 року, члена Наглядової ради УГСПЛ і координатора програм ХПГ Василя Васильовича Овсієнка”, – йдеться у зверненні.

Правозахисники вимагають направити до МЗС РФ запит щодо пояснень підстав заборони в`їзду до РФ Василю Овсієнку, а також вимагати від російської сторони офіційного пояснення подальшого існування “чорного списку” нев`їзних осіб до РФ, всупереч домовленості президентів України та Росії.

“Більше місяця тому президенти обох країн публічно домовлялися про скасування “чорних списків” нев`їзних осіб. Українська влада дозволила в`їзд багатьом особам, не зважаючи на їхню діяльність на території України”, – нагадали правозахисники.

У зверненні наголошується, що в ніч на 23 липня у Брянську з поїзда № 42, який прямував до Москви, російські прикордонники зняли і випровадили назад в Україну Василя Овсієнка. “Йому було повідомлено, що його прізвище значиться в списку осіб, яким заборонений в`їзд до РФ”, – відзначають автори листа.

У листі нагадується, що Овсієнко їхав до села Кучино Пермської області, до музею історії політичних репресій і тоталітаризму Перм-36, який діє у приміщенні колонії особливого і суворого режиму ВС-389/36. Там він перебував у 1981-1987 роках, там загинув Василь Стус, були в ув`язненні Левко Лук`яненко, Михайло Горинь та інші українські правозахисники.

Овсієнко входить до складу ради музею Перм-36. Цього разу директор музею Віктор Шмиров запросив його взяти участь у міжнародному форумі Пилорама-2010 (сцена для виступу розташована прямо в зоні пилорами).

“Василь Овсієнко ніколи не порушував законодавство Російської Федерації, не є політиком і займається вивченням історії дисидентського руху”, – зазначають автори звернення.

Овсієнко – член Української Гельсінської спілки з 1978 року, член наглядової ради Української Гельсінської спілки, координатор програм Харківської правозахисної групи.

Відкрите звернення до голови МЗС України підписали виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський та співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня