Луганський скульптур створив погруддя Януковича

Луганський скульптур створив погруддя ЯнуковичаЛуганський скульптор Микола Шматько створив мармуровий бюст Президента Віктора Януковича. На це його надихнув скульптурний портрет римського імператора Калігули.

Скульптор Микола Шматько відтворив образ Віктора Януковича за фотографіями. “Це результат моєї діяльності за останні два роки. Серед представлених творів дві праці, присвячені темі нової політичної еліти. Одна робота – бюст Президента Віктора Януковича. На його створення мене надихнув відомий бюст правителя Калігули. Кілька років тому, коли я побачив погруддя Калігули, улюбленим висловом якого було: “Після мене хоч потоп”, я був вражений, як в цій простій скульптурі, у виразі обличчя людини, через емоції, читається так багато. Тому я теж зупинився на найбільш простій формі – бюсті. Бюст Януковича – це мій авторський погляд на нового політичного лідера”- розповів Микола Шматько.

“Цією роботою я хочу сказати, що не народ залежить від богів, а доля богів залежить від народу”, – наголосив скульптор.

Автор зберігає інтригу – обіцяє влаштувати презентацію роботи тільки наступного тижня. Те, що Віктор Янукович постане в образі Калігули, Микола Шматько не заперечує. Він сподівається, що його роботу оцінять не лише глядачі, а й чиновники. Можливо, вони по-новому побачать обличчя Президента, і навіть встановлять у своїх кабінетах копії бюста, а хтось – і оригінал, зауважив Микола Шматько.

Скульптор Шматько відображав у мармурі президентів України Леоніда Кравчука і Леоніда Кучму, а також прем`єра Юлію Тимошенко.
Водночас, скульптури політиків не є головними роботами майстра, але саме вони викликають великий інтерес публіки. Особливий ажіотаж виник, коли приблизно два роки тому Микола Шматько презентував скульптуру Тимошенко. За цю роботу пропонували чималі гроші, але продавати її скульптор не захотів.

“Спочатку давали півмільйона євро. Але справа в тому, що вони вже запізнилися. Я підняв ціну до мільйона. І на цьому торги закінчилися”, – розповідає Микола Шматько.

Він ще не вирішив, чи стануть політики прообразами його скульптур у майбутньому. За словами Шматька, щоб висловити своє ставлення до політиків він має намір спробувати себе і на літературному терені.

“Вони ж коли до влади добираються, обіцяють золоті гори. І стосовно золотих гір я хочу видати Книгу базік. Бо базіки – це політики, починаючи з Верховної Ради, закінчуючи місцевими радами”, – переконаний луганський скульптор.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня