Глава УПЦ КП: Ми в Московському патріархаті вже були і багато втратили

Глава УПЦ КП: Ми в Московському патріархаті вже були і багато втратилиПатріарх Київський і всієї Русі-України Філарет закликав православну церкву об`єднатися навколо “першого престолу – Патріаршого Київського престолу “.

Про це йдеться в посланні глави Української православної церкви Київського і всієї Русі-України Філарета з нагоди річниці хрещення Русі.

“Ми поважаємо і шануємо братські православні народи, бажаємо жити з ними в єдності віри і молитви, щоб єдина помісна Українська православна церква була церквою-сестрою, рівною по достоїнству з церквами Константинопольською і Московською, Грузинською, Румунською та іншими. Але ми не можемо сприйняти, коли замість єдності у Христі нам хочуть нав`язати єдність під владою іноземного ієрарха “, – наголошується в посланні глави Української православної церкви патріархату Київського.

Але ми не можемо сприйняти, коли замість єдності у Христі нам хочуть нав`язати єдність під владою іноземного ієрарха

Він зазначив, що цього року ми знову святкуємо хрещення Київської Русі в умовах, коли українське православ`я залишається розділеним. При цьому патріарх Філарет наголосив, що кожному з нас – архієрею, духовенству та мирянам – потрібно робити все можливе для того, щоб цей розділ подолати.

“Православна церква в Україні повинна об`єднатися навколо свого першого престолу – Патріаршого престолу Київського. Тому що тут, у Києві, відбулося хрещення наших предків, звідси засяяв світло євангельської проповіді для навколишніх земель, у Києві преподобними отцями Печерськими було запалено лампаду чернечого подвигу, в Києві тисячу років тому почав будуватися першопрестольний собор Святої Софії “, – зазначив патріарх Філарет у своєму посланні.

Водночас, спілкуючись з журналістами, Філарет заявив, що Українська православна церква Київського патріархату не має наміру переходити в підпорядкування Московському патріархату.

Православна церква в Україні повинна об`єднатися навколо свого першого престолу – Патріаршого престолу Київського. Тому що тут, у Києві, відбулося хрещення наших предків

“Якщо мова йде про підпорядкування Московському патріархату, то ми на такий діалог не підемо”, – заявив Філарет журналістам.

“Нас закликають повернутися в єдину і святу, соборну і, і апостольську церкву. Ми в цій церкві перебуваємо. Але чомусь вони не говорять – повертайтеся в Московський патріархат, тому що соромно сказати, що” повертайтеся до нас – у Московський патріархат ” . Ми в Московському патріархаті вже були і втратили дуже багато “, – наголосив він.

“Наша церква самодостатня, у нас 14 мільйонів (парафіян – Ред.), Ви бачили сьогодні, скільки людей прийшло на це святкування (Дня хрещення Русі – Ред). Тому ми існувати зможемо, але ми все-таки хочемо бути у молитовному єднанні з усім православним світом “, – наголосив предстоятель УПЦ КП.

Як повідомлялося, сьогодні в Києві відбулася Хресна хода та урочистий молебень з нагоди 1022-річниці хрещення Русі, які були організовані УПЦ КП. В урочистостях взяли участь близько п`яти тисяч осіб.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня