У Києві з`явилися доларові банкноти з написом “хабар”

У Києві з`явилися доларові банкноти з написом У Києві з`явилися стодоларові купюри, на яких під променями ультрафіолетової лампи проявляється напис жовтою фарбою – “хабар”, пише Газета по-київськи.

Про це розповіла виданню киянка, якій у день зарплати запропонували перевірити гроші під ультрафіолетом на предмет купюр, за допомогою яких ловлять хабарників.

За словами дівчини, директор столичної фірми отримав гроші в доларах, які повинні були піти на зарплату співробітникам. Потім керівник пішов у банк, щоб обміняти частину грошей на гривні. Як розповіла дівчина виданню, в процесі обміну в банку виявили, що на трьох або чотирьох стодоларових банкнотах з пачки при перевірці за допомогою ультрафіолетової лампи проявився жовтий напис – “хабар”.
Як пише видання, коли працівникам видавали зарплату, то розповіли про цю історію з міченими грошима і попросили перед обміном перевірити їх на ультрафіолеті, чи немає подібного напису, тому що гроші видавали з цих же самих пачок.

Начальник прес-служби ГУ МВС Києва Володимир Поліщук підтвердив, що подібні банкноти дійсно можуть бути в обігу.

Після документування злочину помічені гроші, як речовий доказ, залишаються у правоохоронців до рішення суду. Потім їх повертають власнику. Напис “хабар” легко стерти. У випадку з цим директором, котрий отримав “хабарні гроші”, можливий такий варіант: хтось із потерпілих отримав назад з міліції свої гроші після суду, не витер позначку і запустив їх в обіг.

Він запевнив, що нічого страшного в цих купюрах немає.

“Банківські працівники не мають права відмовляти в обміні – адже долари справжні, та й прийшли ви їх здати, а не підкупити банкірів”, – сказав Поліщук.

Гроші для хабарників мітять флуоресцентну фарбу, що світиться, яку не видно неозброєним поглядом. Як правило, пишуть українською “хабар”. Крім того, всі номери позначених купюр записують. Якщо взяти оброблену банкноту в руки, на долонях залишаться непомітні сліди, які чудово можна розглядати пізніше під світлом ультрафіолетової лампи.

Нагадаємо, співробітники УСБУ Києва протягом червня при отриманні хабарів на загальну суму понад 210 тисяч гривень затримали чотирьох посадових осіб Київдержадміністрації.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня