ЗМІ: Російська мова стала офіційною в українських судах

ЗМІ: Російська мова стала офіційною в українських судахРосійська мова отримала офіційний статус мови судочинства в Україні, пише видання Сегодня.

Це передбачає закон Про судоустрій і статус суддів, який було прийнято Верховною Радою 7 липня і підписано у вівторок, 27 липня, Президентом України Віктором Януковичем.

“Раніше в різних законах були різні положення щодо мови. По кримінальних процесах щоразу у суді окремо вирішувалося питання, якою мовою вести процес. Тоді як, скажімо, у цивільних процесах було обов`язковим застосування української мови. Тепер скрізь буде, як в кримінальному” , – пояснив депутат від БЮТ Святослав Олійник.

“Раніше у кримінальних процесах людині просто надавали за рахунок держави адвоката і перекладача її рідною мовою”, – уточнив депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко. Але, за його словами, документи російською ніхто не вів.

“Тепер же закон стосується і документів. Але щоб його було простіше застосовувати, треба прийняти закон про мови. І зараз складно сказати однозначно – чи можна у Львові, наприклад, судитися російською мовою. З одного боку – це україномовний регіон, з іншого – у нас немає закону про мови, який визначає територію розповсюдження тієї чи іншої мови, і можна вважати, що вся територія України – це територія застосування 14-ти регіональних мов”, – додав він.

Як пише видання, в опозиції дане нововведення не схвалили. “Цей закон означає, що будь-який ефіоп, який захоче, щоб у нас суд вівся ефіопською, матиме на це право. Це прямо суперечить Конституції, де сказано, що державною мовою є українська”, – заявив депутат від НУ-НС Юрій Кармазін.

***

Як повідомляє Російськомовна Україна, за даними останнього перепису, російську мову назвали рідною 14,273 млн громадян України, або 29,6% населення країни. Згідно з даними опитування, проведеного в 2004 році Київським міжнародним інститутом соціології, російську мову використовує вдома 43-46% населення України.

За даними КМІС, найбільш поширеним у застосуванні російська представлена у східних і південних областях: Севастополь – 98% усього населення, АР Крим – 97%, Дніпропетровська область – 72%, Донецька область – 93%, Запорізька область – 81%, Луганська область – 89%, Миколаївська область – 66%, Одеська область – 85%, Харківська область – 74%.

За даними Російськомовної України, 86% російськомовних громадян сприймають Україну як свою Батьківщину, а 72% – є певною мірою її патріотами.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня