Ъ: Депутати готуються змінити правила місцевих виборів

Ъ: Депутати готуються змінити правила місцевих виборівПредставники опозиції запропонували фракціям більшості створити робочу групу для узгодження і внесення змін до закону про місцеві вибори. За словами опозиціонерів, якщо депутатам вдасться домовитися, закон можна буде змінити 7 вересня, пише газета КоммерсантЪ-Украина в статті Закон про вибори поділили на три.

Видання зазначає, що вчора заступник голови Верховної ради, один з лідерів БЮТ Микола Томенко закликав фракції більшості створити робочу групу для узгодження змін до закону Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Томенко заявив, що представники “депутатського корпусу та експерти неодноразово висловлювали зауваження до закону”, і зміни необхідно внести до початку виборчого процесу (11 вересня) щодо виборів до органів місцевого самоврядування, призначених на 31 жовтня.

“Президент разом із законом отримав довідку головного юридичного управління парламенту на 14 сторінках, але не врахував жодного критичного зауваження”, – цитує Ъ віце-спікера. Газета відзначає, що, за її інформацією, юристи Адміністрації Президента готують свої пропозиції до закону, які будуть внесені в Раду найближчим часом.

Микола Томенко, як мовиться в статті, виділив три групи зауважень до закону про місцеві вибори. Перша група, за його словами, стосується “найбільш резонансних” політичних питань. “До них можна віднести питання, що стосуються системи виборів, – зазначив політик. – Друга група – правові зауваження, зокрема заборона безпартійним громадянам балотуватися в мери”. Третя група зауважень стосується “технічних і процедурних моментів”.

Томенко запропонував народним депутатам два варіанти подальших дій: скликання позачергової сесії, що, на його думку, є малоймовірним, або внесення змін в перший день VII сесії – 7 вересня. “Такий шлях можливий за умови, що до 7 вересня всі зміни будуть погоджені на політичному, правовому і експертному рівнях – тоді конфлікту в сесійній залі не виникне”, – наголосив віце-спікер, додавши, що зміни повинні набути чинності за день до початку виборчого процесу.

Думка фракцій коаліції

Члени коаліції в інтерв`ю газеті Коммерсантъ-Украина одностайно висловили впевненість, що зміни до закону про місцеві вибори будуть внесені до початку виборчого процесу. “Труднощі для проведення виборів у законі закладено, тому, очевидно, є вірогідність того, що будуть внесені зміни”, – заявив виданню член комітету Верховної ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, депутат від Партії регіонів Олександр Черноморов. Він позитивно оцінив пропозицію Томенка про створення робочої групи: “Поза сумнівом, потрібно буде виправити технічні помилки, які заважають виборчому процесу, і внести деякі доповнення. Що ж до концептуальних речей, то сумніваюся, що вони будуть змінені”.

При цьому Черноморов скептично поставився до ідеї проведення позачергової сесії Ради. “Зараз говорити про позачергову сесію – все одно, що бити в дзвін чи рейку. Закон можна буде змінити 7 вересня – до виборів цілком встигнемо”, – резюмував він.

Представники Блоку Литвина, як зазначає Ъ, теж вважають за необхідне змінити деякі норми закону. “Коли Центрвиборчком почне займатися виборами, то зіткнеться з багатьма законодавчими колізіями, які необхідно буде негайно врегулювати, щоб не порушувати закони і Конституцію, – сказав Сергій Гриневецький. – А ті зауваження, які зараз несподівано спливають, Блок Литвина подавав з самого початку у вигляді пропозицій, але інша справа, що їх ніхто не врахував”.

У Компартії вважають, що в закон варто вносити зміни тільки технічного характеру. “Політичні проблеми нового закону дозволені, і це показало голосування в Раді, – заявив голова парламентської фракції КПУ Петро Симоненко. – А якщо з`являться технічні питання, то їх можна буде обговорювати і вносити зміни – ми не проти”.

Нагадаємо, 10 липня Рада прийняла закон, який встановлює в Україні змішану мажоритарно-пропорційну систему місцевих виборів. Багато політсил, серед яких За Україну!, Наша Україна, Фронт змін, УДАР Віталія Кличка та БЮТ, жорстко розкритикували цей закон і заявили про намір оскаржити його в Конституційному суді. Про те, що закон суперечить Конституції, заявив і голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

22 липня голова Ради Володимир Литвин підписав закон, але при цьому направив Президенту довідку Головного юридичного управління Верховної Ради, яка містить ряд критичних зауважень до закону. Проте 27 липня Віктор Янукович підписав закон.


Цей матеріал опублікований на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Коммерсантъ-Украина.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня