ЗМІ: Київським школам дозволять вводити платні послуги

ЗМІ: Київським школам дозволять вводити платні послугиЗ жовтня частина навчальних закладів Києва отримає статус юридичної особи, а з 1 січня – всі школи міста. У столичній мерії пояснюють, що новий статус дозволить школам вводити додаткові платні послуги, пише газета Сегодня.

Як пише видання, директори шкіл, які отримають статус юридичної особи, зможуть розпоряджатися бюджетними грошима, виходячи з потреб школи – це дозволить їм купувати потрібне обладнання, робити ремонт.

Як заявив перший заступник мера Олександр Попов, батьківський комітет і керівництво школи будуть визначати, на що витрачати бюджетні гроші.

“При грамотному розподілі ресурсів можна буде заощадити. Гроші використовують для додаткового стимулювання вчителів чи на певні інші цілі”, – сказав Попов.

Як пояснила начальник главку освіти Віра Горюнова, директори шкіл зможуть вводити платні послуги.

“Вони відкриють свої рахунки і зможуть заробляти самостійно гроші. Але якщо не захочуть – їхнє право. Але ціну на послугу формує в тому числі батьківський комітет”, – сказала Горюнова. Як пише видання, в мерії запевняють, що додаткові послуги можуть бути абсолютно різними – школа танців, факультативи, комп`ютерні курси, іноземні мови, спортивні секції. Це може бути навіть прибирання класу, до виконання якого залучать спеціальних людей.

“Платні послуги допоможуть позбутися від поборів у школах, які стали майже нормою. Все буде офіційно, послуги контролюватимуться”, – сказали в главку освіти.

Нагадаємо, видання Корреспондент повідомляло, що щомісячні внески батьків до фонду школи коливаються від 100 грн. до 1000 грн.

Як відомо, Київська міська державна адміністрація виділить 14 мільйонів гривень на підготовку навчальних закладів до 2010-2011 навчального року.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня