Суд призначив Януковича відповідачем у справі про визнання воїнів ОУН-УПА борцями за незалежність

Суд призначив Януковича відповідачем у справі про визнання воїнів ОУН-УПА борцями за незалежністьУчора, 28 липня, Окружний адміністративний суд Києва почав розгляд справи за позовом лідера Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко, в якому вона просить визнати незаконними положення указу колишнього президента Віктора Ющенка від 28 січня.

“Наталія Вітренко та її соратники вимагають скасувати головний пункт указу, згідно з яким борцями за незалежність України визнаються учасники Організації українських націоналістів … інших військових формувань, що здійснюють терор проти власного народу, прислужують окупантам – гітлерівським нацистам”, – повідомила сьогодні прес-служба парії Вітренко.

При цьому суд змінив відповідача у справі, встановивши, що, враховуючи принцип правонаступництва, відповідати за позовом повинен чинний Президент Віктор Янукович.

“Віктору Януковичу доведеться показати своє справжнє обличчя: або скасувати Указ, що ганьбить Україну (що, до речі, він обіцяв зробити ще до Дня Перемоги), або захищати звірства і зради Оунівців”, – наголошується в повідомленні ПСПУ.

На попереднє засідання суду представники Януковича не з`явилися. При цьому син головнокомандувача УПА Романа Шухевича Юрій Шухевич і онук лідера ОУН у 30-50-х роках ХХ століття Степана Бандери Степан Бандера-молодший звернулися у вказаний суд з клопотанням бути третіми особами на стороні відповідача за позовом. Однак, Вітренко виступає проти їх участі в процесі як третіх осіб.

Як повідомлялося, Вітренко подала до суду відповідний позов 29 квітня.

Президент Віктор Ющенко визнав воїнів ОУН-УПА учасниками боротьби за незалежність України 28 січня.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня