Вибух у храмі: Луценко закликав Януковича зібрати Раду Церков

Вибух у храмі: Луценко закликав Януковича зібрати Раду ЦерковКолишній міністр внутрішніх справ України, лідер Народної самооборони Юрій Луценко заявив, що Президент України Віктор Янукович повинен зібрати Раду Церков і підтвердити конституційне положення про рівність усіх конфесій і принцип відділення церкви від держави.

“Вибух у запорізькому храмі є знаковим для українського суспільства в умовах новообраної влади. Це, однозначно, реакція на небачений раніше адміністративний і пропагандистський тиск влади на користь однієї з десятків існуючих в Україні конфесій. Як мінімум, така діяльність викликала активність невідомого поки що злочинця” , – передала заяву Луценка прес-служба Самооборони.

“Не можна відкидати й версію штучно організованого зацікавленими особами, в тому числі і закордонними, вибуху для нагнітання міжконфесійної істерії в Україні”, – також зазначив політик. “В умовах незадоволення населення запланованим підвищенням цін і тарифів це могло бути використано ляльководами, як об`єднуючий мотив на майбутніх місцевих виборах”, – припустив Луценко.

“У будь-якому випадку, така надзвичайна подія вимагало б відповідної реакції вищої влади в Україні. Доручення Януковича втомленому від чотиримісячної роботи та розніженому у відпустці Могильову зробити все для розкриття цього злочину – правильне. Але недостатнє. З моєї точки зору, Президент повинен терміново зібрати Раду Церков, на якій перед усім народом підтвердити конституційне положення про рівність усіх конфесій і принцип відділення церкви від держави “, – зазначив Луценко.

“В іншому випадку, – наголосив екс-глава МВС, – невдоволення грубою пропагандою на користь однієї з конфесій може і надалі призводити до подібних трагічних випадків. Трагічним не тільки для потерпілих осіб, але й для мирного майбутнього нашої держави”, – резюмував лідер Народної самооборони.

Нагадаємо, 28 липня близько 16:40 в Запоріжжі у Свято-Покровському храмі Української православної церкви Московського патріархату пролунав вибух. За словами служителів храму, вибухнув згорток, що лежав біля дверей до храму. В результаті вибуху постраждали дев`ять осіб. Пізніше в лікарні на операційному столі померла 80-річна черниця Людмила.

Губернатор Запорізької області заявив, що вибухнуло безоболонковий вибуховий пристрій, а прокурор області поінформував, що це був саморобний вибуховий пристрій, виготовлений з металевої каструлі діаметром 18 сантиметрів, алюмінієвої пудри і селітри. За словами прокурора, еквівалент вибухового пристрою в тротиловому еквіваленті становив 200 грам.

МВС заявило, що розглядає кілька версій вибуху в храмі, у тому числі теракт. Міліція перевірила всі храми Запоріжжя і оголосила винагороду за допомогу в затриманні винуватців вибуху.

Сьогодні, 29 липня Президент України провів зустріч з керівниками силових органів, під час якої доручив у найкоротші терміни розслідувати обставини вибуху в Запоріжжі. Силовики пообіцяли розкрити справу.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня