Тігіпко, про всяк випадок, розпочав опозиційну риторику

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко заявив, що не підпишеться під початковим проектом Податкового кодексу.
Про це він заявив в інтерв`ю “Фокусу”.

“Податкове законодавство проходить через Кабмін, і будь-який член уряду має вміти приймати на себе частину відповідальності. У тому числі і я. Але те, що під початковим податковим кодексом я не підпишуся, – це однозначно”, – сказав Тігіпко.

Відповідаючи на питання про те, чи будуть у другому варіанті проекту кодексу норми про посилення фіскального тиску, “які шокували підприємців”, віце-прем`єр заявив: “Знаєте, я радий цьому шоку. Чомусь країну не турбувало, що ми, за оцінками Світового банку, були на 181-му місці зі 183 країн за складністю податкового адміністрування”.

“Наші попередники навіть не намагалися щось змінювати – просиділи п`ять років, протираючи штани і розуміючи, що через податки країна втрачає інвесторів”, – зазначив він.

“Без ініціативи бізнесу в систему адміністрування ми зміни вносити не будемо. Переробимо спрощену систему – вона повинна залишитися”, – сказав Тігіпко.

“Але ми змінимо підходи до амортизаційної політики і переглянемо перелік сфер, де можна користуватися спрощеною системою. Думаю, виключимо оптову торгівлю, а операції з нерухомістю обмежимо певними обсягами”, – розповів віце-прем`єр.

Також, за його словами, в уряді працюють над зменшенням переліку податків: “Хочемо звернутися до досвіду Грузії, де всього шість податків на місцевому та центральному рівнях. Але поки не можу сказати, які податки зникнуть”.

Крім того, віце-прем`єр сказав: “Думаю, що скоро підхід до роботи податківців сильно зміниться. Якщо цього не трапиться, змін у складі уряду не виключаю”.

Тігіпко знає про “сценарій” його відставки восени.

За словами Тігіпка, він знає про сценарій, що передбачає його відставку восени з попутним “навішуванням на нього всіх собак” за економічні провали уряду.

“Виключати я нічого не буду”, – сказав він.

Водночас Тігіпко в черговий раз заявив, що самостійно йти з посади віце-прем`єра він не планує.

“Якщо завтра більшість в парламенті проголосує за мою відставку, то наступного разу у мене будуть сильніші позиції. Повісити, як ви кажете, всіх собак на мене буде складно. Вже пробували повісити проект нового податкового кодексу – не вийшло”, – сказав він.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня