Український блогер заявив, що його допитали у прокуратурі через жарти про Януковича

Український блогер заявив, що його допитали у прокуратурі через жарти про ЯнуковичаБлогер і письменник Олег Шинкаренко повідомив у своєму ЖЖ про те, що його викликали на допит у прокуратуру співробітники СБУ, після чого він підписав заяву про те, що в майбутньому не буде в різкій формі критикувати владу.

За словами Шинкаренка, автора збірки оповідань та модератора кіноклубу видання Смолоскип, у четвер, 29 липня, до нього в клуб прийшли три співробітники СБУ і поцікавилися, чи не згоден він поговорити зі слідчим без повістки. Отримавши відмову, вони записали його дані, повернулися додому до блогера сьогодні вранці, 30 липня, пред`явили повістку і відвезли його в слідчу частину прокуратури міста Києва.

Як розповів Шинкаренко Телекритиці, зі слідчим він говорив про записи у своєму ЖЖ. Так, розмістивши відеоролик з падінням вінка на Віктора Януковича, він супроводив його коментарем про вбивство президента і його команди, а відеоролик про репетицію розмови Януковича з Миколою Азаровим він забезпечив тегом “вбити гада”.

Шинкаренко, ЖЖ-іст з ніком singing-foot і чотирма сотнями читачів, розповів Телекритиці, що слідчого він запевнив у тому, що його записи є жартами і не несуть загрози президенту.

За словами блогера, слідчий пригрозив йому тривалим затриманням і розслідуванням, запропонувавши написати заяву. Шинкаренко так і вчинив, пообіцявши надалі утримуватися від різкої критики влади. Що мається на увазі під “різкою критикою”, Шинкаренку в прокуратурі не уточнили, і в сьогоднішньому пості він висловив побоювання, що його можуть переслідувати за будь-які записи про представників влади.

Блогер також повідомив Телекритиці, що на порядку причиною допиту значилася перевірка прокуратурою за матеріалами департаменту захисту національної державності Служби безпеки України щодо розміщення на інтернет-сайті повідомлення про загрозу щодо державного діяча України.

Юрист Олександр Заруцький пояснив Телекритиці, що розглядати або порушувати справи за пости у ЖЖ можна лише за умови, якщо висловлені загрози сприймаються особою, якій вони адресовані, як реальні. В іншому випадку, за його словами, складу злочину немає, тому що блогер не скоював ніяких додаткових дій, щоб реалізувати свій задум.

Голова прес-служби СБУ Марина Остапенко зазначила у коментарях Телекритиці, що служба в першу чергу виконує роботу з попередження злочинів. “Якщо його вирішили розпитати щодо того, що він мав на увазі під цим висловлюванням, то він як законослухняний громадянин повинен прийти і розповісти, чи дійсно це був жарт чи ні. Вони мають з`ясувати, тому що це їхня робота”, – сказала вона. За її словами, записи в ЖЖ не можна вважати особистим щоденником: “Інтернет – це засіб масової комунікації”, – наголосила представник СБУ.

Зазначимо, раніше про тиск з боку співробітників СБУ повідомив журналіст Артем Скоропадський та активістки руху FEMEN. За даними газети Сегодня, в СБУ ці випадки називають провокацією з боку опозиції: “Зараз іде розгляд, але ми вже знаємо, що це провокація з боку опозиційних діячів. За їхнім завданням якісь ліві люди зустрічалися з журналістами і цими дівчатками, представляючись співробітниками СБУ “, – заявило джерело газети в оточенні глави СБУ Валерія Хорошковського.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня