Зміни до закону про місцеві вибори остаточно вступили в силу

Зміни до закону про місцеві вибори остаточно вступили в силуНова редакція закону про місцеві вибори опублікована в офіційному друкованому органі парламенту, газеті Голос України. Це означає, що документ остаточно набрав чинності. Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal{mso-style-parent:””;margin:0cm;margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:12.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;}@page Section1{size:595.3pt 841.9pt;margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm;mso-header-margin:35.4pt;mso-footer-margin:35.4pt;mso-paper-source:0;}div.Section1{page:Section1;}–> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable{mso-style-name:”Обычная таблица”;mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-parent:””;mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;mso-para-margin:0cm;mso-para-margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:10.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-ansi-language:#0400;mso-fareast-language:#0400;mso-bidi-language:#0400;}

Як відомо, нова редакція закону Провибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад ісільських, селищних, міських голів передбачає перехід на змішанупропорційно-мажоритарну систему виборів.

Тепер депутатів Верховної ради АР Крим, обласних, районних, міських, районниху містах рад вибиратимуть за мажоритарно-пропорційною системою, а депутатівсільських і селищних рад і сільських, селищних, міських голів – за мажоритарною.

Документ також передбачає, що виборчий процес триватиме всього 50 днів. І розпочнетьсявін 11 вересня.

Важливо зазначити, що кандидатів у депутати Верховної ради АР Крим,обласних, районних, міських, у тому числі міст Києва і Севастополя, а такожрайонних у містах рад можуть висувати лише відповідні місцеві партійніорганізації. Кандидатів на посаду мера можуть висувати лише місцеві партійніорганізації. При цьому місцеві партійні організації мають бути зареєстровані непізніше, ніж за 365 днів до виборів.

Кандидати у сільські і селищні ради, а також на посаду сільських і селищнихголів можуть висуватися як через партійні організації, так і шляхомсамовисування.

Висування кандидатів починається за 34 дні до виборів і завершується за 28днів.

Новим законом парламент відняв право голосу у військовослужбовцівтермінової служби, громадян України, що проживають за кордоном, а також осіб,визнаних судом недієздатними, і громадян, які перебувають у місцях позбавленняволі.

Крім того, обласні, районні, міські територіальні комісії формуютьсявиключно з числа членів партійних організацій, що мають власні фракції упарламенті. До одного виборчкому може бути подано не більше трьох представниківоднієї парламентської фракції.

Виборча комісія приймає рішення більшістю голосів членів комісії, присутніхна засіданні, незалежно від того, скільки членів комісії бере у ньому участь,за умови, що їх повинно бути не менше трьох.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла  цей закон 10 липня. Багато політсил, середяких За Україну!, Наша Україна, Фронт змін, УДАР Віталія Кличка і БЮТ, жорсткорозкритикували цей закон і заявили про намір оскаржити його у Конституційномусуді. Про те, що закон суперечить Конституції, заявив і глава Комітету виборцівУкраїни Олександр Черненко.

22 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон, але прицьому направив  Президентові довідкуГоловного юридичного управління Верховної Ради, яка містить низку критичнихзауважень до закону. Проте, 27 липня Віктор Янукович  підписав  закон.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня