Литвин сумнівається в об`єктивності ОБСЄ при оцінці сучасної історії

Литвин сумнівається в об`єктивності ОБСЄ при оцінці сучасної історіїГолова Верховної Ради Володимир Литвин сумнівається, що країни-учасниці Організації з безпеки і співробітництва в Європі можуть об`єктивно оцінити сучасні історичні процеси.

Про це йдеться вйого статті ОБСЄ: з минулого в майбутнє, опублікованій в газеті Голос України31 липня. 

“Чи змоглаОБСЄ гідно відповісти на ці виклики бурхливого часу утворення нових держав таформування у них нових політичних систем? Очевидно, що не в повній мірі. Чизмогли ці держави, у тому числі нова Росія, дати об`єктивну оцінку історичнимпроцесам, які відбувалися, вписати свої національні інтереси в рамки цихнеминучих трансформацій і запропонувати шлях конструктивної адаптації ОБСЄ довимог часу і геополітичних змін? Відповідь також очевидна “, – зазначаєЛитвин.

Литвин: Чи змоглаОБСЄ гідно відповісти на ці виклики бурхливого часу утворення нових держав таформування у них нових політичних систем?На його думку, вОБСЄ назріла нова хвиля реформ і змін, які допомогли б посилити її роль ізначення у вирішенні проблем безпеки, економічного та гуманітарногоспівробітництва у світі. 

Спікер вважає, щобагатоголосся нових членів організації, недосконалість ухвалених рішень, певнідиспропорції в пріоритетах діяльності ОБСЄ і конфлікт інтересів і підходів допринципів невтручання у внутрішні справи і обов`язків в гуманітарній сфері загрожуютьзаблокувати роботу ОБСЄ.

Литвин: ОБСЄ сьогоднінаполегливо потребує великого лідерства

Він також наголошує,що організації необхідний лідер, який зміг би повести роботу організації уновому руслі.

“ОБСЄсьогодні наполегливо потребує великого лідерства, яке б сміливо повело за собоюнації, які поділяють основні цілі та принципи організації, окреслила б її новігоризонти в глобальному світі і прискореному історичному часі”, – вважаєЛитвин.

Він зазначив, щозараз ОБСЄ потрапила в сезон тривалої стагнації і пошуку виходу з глухого кута,оскільки 11 років не проводилися саміти організації і з 2005 року критика їїдіяльності стає дедалі жорсткішими.

Нагадаємо,Україна подала заявку на головування в ОБСЄ в 2013 році.

Раніше, 13 липня,міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, про необхідністьпосилити роботу Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) внапрямку з попередження конфліктів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня