Україна і Росія мають намір змінити укази Ющенка щодо ЧФ

Україна і Росія мають намір змінити укази Ющенка щодо ЧФУкраїна і Росія готують угоду про переміщення військовослужбовців і суден Чорноморського флоту РФ.

Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин.

“У цілому на сьогоднішній день готується комплексна угода, яка врегулює питання переміщення військовослужбовців ЧФ Росії по території України, і ми сподіваємося, що за допомогою такої міжнародної угоди спірні моменти буде з`ясовано”, – наголосив Волошин.

При цьому він додав, що цією угодою буде передбачено і внесення змін до відповідних указів президента України, підписаних ще Віктором Ющенком.

Що стосується того, за яким принципом на сьогоднішній день судна ЧФ Росії перетинають кордон України, то за словами представника українського МЗС, російська сторона повідомляє компетентні органи України, і після цього Київ дає дозвіл на переміщення.

“На сьогоднішній день існує така система, згідно з якою російська сторона повідомляє українську сторону про намір того чи іншого судна залишити межі бази і вийти за межі територіальних вод України і потім повернутися в певний час. Українська сторона щодо кожного такого випадку видає окремий дозвіл, цей дозвіл видає Генеральний штаб”, – повідомив Волошин.

За його словами, зважаючи на нинішній характер російсько-українських відносин проблем з таким дозволом досі не виникало.

У свою чергу посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Росії Олександр Бавикін повідомив, що Росія постійно повідомляє відповідні українські служби про захід або вихід суден.

“Вона (Росія – ред.) повідомляє про те, що в певний день, в певний час буде здійснено перехід кордону України в такому-то напрямку, і коли корабель повернеться назад. Про це повідомляють українську відповідну службу”, – сказав дипломат.

Нагадаємо, в серпні 2008 року Президент України Віктор Ющенко затвердив своїми указами рішення РНБО щодо дозвільного порядку перетину кордону військовослужбовцями, кораблями і літаками ЧФ РФ, а також узгодження з компетентними органами пересувань в Україні, пов`язаних з діяльністю формувань ЧФ.

Так, згідно з указом, кораблі і літаки ЧФ РФ можуть перетинати державний кордон України тільки після надання в штаб ВМС України повідомлення про це, причому документ має бути подано не пізніше, ніж за 72 години до передбачуваного перетину кордону.

У повідомленні повинно бути вказано, скільки людей перебуває на кораблі (літаку), а також має бути надано інформацію про наявність на борту озброєнь, боєприпасів, вибухових речовин, військового майна.

Таке рішення колишнє керівництво країни прийняло після того, як низка російських військових кораблів зі складу ЧФ брали участь у військових діях на Кавказі.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня