Ъ: БЮТ може підтримати зміни ПР до закону про місцеві вибори

Ъ: БЮТ може підтримати зміни ПР до закону про місцеві вибориГолова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зареєстрував у Верховній Раді зміни до закону про місцеві вибори. Він вирішив, що підготовлений ним раніше і прийнятий коаліцією закон “не відповідає демократичним нормам”. У БЮТ позитивно поставилися до запропонованих змін, пише видання КоммерсантЪ-Украина в статті Партия регионов поправилась.

Появу цього документа ще 23 серпня анонсував Президент Віктор Янукович, який заявив, що деякі з положень закону про місцеві вибори викликали багато нарікань і протиріч.

Щоб пояснити необхідність внесення змін до закону, Єфремов підібрав аргументи, які раніше приводили його опоненти з опозиції. “Деякі положення закону вимагають змін у зв`язку з їх невідповідністю демократичним нормам та міжнародним стандартам. У першу чергу це стосується закріпленого в законі дискримінаційного критерію, відповідно до якого тільки ті місцеві організації партій, які зареєстровані не пізніше ніж за 365 днів до виборів, мають право висувати кандидатів”, – зазначив у пояснювальній записці до законопроекту Олександр Єфремов. Як зазначає Ъ, примітно, що саме Єфремов є автором чинного закону про місцеві вибори, прийнятого парламентом 10 липня.

Голова фракції ПР також розкритикував передбачений законом порядок формування тервиборчкомів. “Відсутність можливості брати участь у формуванні складу територіальних виборчих комісій всім місцевим організаціям політичних партій може призвести до порушення принципу рівності суб`єктів виборчого процесу і, як наслідок, до зловживання політичними силами своїм впливом на членів виборчих комісій і до нечесних виборів”, – резюмував Єфремов.

Крім цього, законопроект містить близько 50 поправок, які, за словами його автора, мають технічний характер. Зокрема, пропонується доповнити закон положенням, згідно з яким бути обраним може тільки дієздатний громадянин, який досяг 18-річного віку (зараз це право обмежується тільки віком і наявністю громадянства). Також пропонується посилити правила агітації і дозволити її проведення тільки зареєстрованим кандидатам (зараз таке право є й у кандидатів, яких висунули партії, але ще не зареєстрували виборчкоми). Крім того, законопроект скорочує на один день термін подачі заяв про виправлення неточностей у списках виборців і вводить 50-відсотковий прохідний бар`єр за умови висунення в мажоритарному окрузі одного кандидата в депутати або голови сільської, селищної, міської ради.

У БЮТ також змінили ставлення до коаліційного законопроекту. Так віце-спікер Томенко Микола (БЮТ) зауважив, що внесення законопроекту Олександра Єфремова – “невелика перемога опозиції і людей зі здоровим глуздом, які переконали всіх, що усі партії мають право брати участь у виборах”.

“Крига скресла, розум повернувся в коаліцію, і я сподіваюся, що 30 серпня ми активно попрацюємо”, – сказав Томенко.

У Комітеті виборців України (КВУ) в цілому позитивно оцінили запропоновані зміни, проте назвали їх “кон`юнктурно-політичними”. “З одного боку, автори документа говорять про необхідність демократизації, але з іншого – розуміють, що об`єктивно чинний закон виявився вигідний Батьківщині”, – пояснив голова КВУ Олександр Черненко раптову зміну позиції ПР.

“Насправді внесені поправки – не найбільша проблема закону. Порушень Конституції достатньо – наприклад, таких як скасування виборів у Києві і Тернопільській області, – тому ці зміни, якщо їх і буде прийнято, по суті, не змінять недемократичний закон”, – вважає експерт.

Як повідомлялося, 30 серпня відбудеться засідання позачергової сесії Верховної Ради України.

Як йдеться в розпорядженні голови ВР про скликання позачергової сесії 30 серпня, до розгляду щодо пропозицій 174 народних депутатів включено наступні питання:
про проект закону України про внесення змін до Закону України Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів;

про проект закону України про внесення змін до Закону України Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України (щодо механізму повернення заощаджень);

про виконання заходів соціального захисту населення у зв`язку з формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги.Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Коммерсантъ-Украина. 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня