Ъ: Вісім депутатів виключені з фракції БЮТ у Київраді

Ъ: Вісім депутатів виключені з фракції БЮТ у КиїврадіДепутат Київради Дмитро Андрієвський (блок Кличка) і вісім депутатів БЮТ були виключені з фракцій, пише газета Коммерсантъ-Украина в статті Винятковий випадок.

Як повідомлялося, на вчорашньому засіданні фракції блоку Кличка в Київраді депутат Дмитро Андрієвський був виключений з неї за порушення фракційної дисципліни.

У прес-службі блоку повідомили, що порушення полягало в участі Андрієвського в пленарному засіданні Київради 25 серпня, на якому депутати звернулися до парламенту з проханням внести зміни до закону Про столицю, дозволивши міськраді самостійно створювати та ліквідовувати районні ради.

Тоді фракції БЮТ і блоку Кличка у Київраді відмовилися від участі в засіданні, вважаючи звернення спробою обмежити місцеве самоврядування в столиці.

З тієї ж причини рада блоку Юлії Тимошенко (у нього входять міські організації партій “Батьківщина”, Реформи і порядок та Української соціал-демократичної партії) вирішила виключити з фракції БЮТ у Київраді вісім її членів, повідомила голова фракції Тетяна Меліхова.

Без участі Андрієвського і восьми представників БЮТ звернення Київради не було б прийнято, оскільки за нього було віддано 65 голосів при необхідному 61.

Як пояснив газеті Андрієвський, він взяв участь у сесії, оскільки переконаний у необхідності розформування райрад у Києві. “Я неодноразово відстоював цю позицію в Київраді, в адміністрації президента і на засіданнях фракції. Система місцевого управління в столиці потребує оперативного втручання, оскільки райради недієздатні і корумповані”, – сказав Андрієвський.

На його думку, ці органи повинні бути повністю замінені локальними радами самоорганізації населення, що діють на рівні мікрорайонів. “Зараз районні чиновники знищують ці органи, щоб продовжувати свій дрібний дерибанчик”, – заявив депутат. Він також додав, що не має наміру приєднуватися до будь-якої з діючих у Київраді фракцій.

У БЮТ не поспішають оприлюднити прізвища порушників фракційної дисципліни. “Вони будуть оголошені після засідання фракції, яке відбудеться в найближчі дні”, – сказала Меліхова. Раніше вона зазначала, що в голосуванні 25 серпня були задіяні картки членів фракції, не всі з яких були присутні в залі, а деякі взагалі перебували за кордоном.

Як повідомив присутній на сесії народний депутат заступник голови партії Реформи і порядок Володимир Бондаренко, він зауважив, що за звернення до парламенту голосували його однопартійці Віктор Тищенко та Семен Борисенко. “Після багатьох років нашого знайомства я був вражений таким цинізмом”, – поскаржився Бондаренко.Цей матеріал опублікований на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Коммерсантъ-Украина.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня