У Києві на щиті Батьківщини-матері відкрили оглядовий майданчик

У Києві на щиті Батьківщини-матері відкрили оглядовий майданчикУ минулі вихідні в Києві відкрили оглядовий майданчик на висоті 92 метри. Як пише Комсомольская правда в Украине, столицю знову можна побачити зі щита Батьківщини-матері.

Верхній оглядовий майданчик Батьківщини-матері закрили на сім років після того, як в 2003 році з нього викинувся 25-річний чоловік. За сім років були посилені заходи безпеки на майданчиках для огляду.

Так, пише газета, раніше на найвищій точці огляду стояли огородження висотою всього лише до пояса, тепер же оглядовий майданчик огороджено металевою кліткою.

На перший оглядовий майданчик на висоті 36,6 метра можна дістатися як ліфтом, так і по сходах. А для того, щоб потрапити на саму вершину, доведеться використовувати ще один ліфт, а в кінці шляху ще й піднятися сходами. Відвідувачів страхує трос, який кріпиться на талії. На оглядовий майданчик не пускають дітей до 12 років, нетверезих, вагітних, а також жінок на підборах і в спідницях.

Екскурсії проводяться з 10:00 до 17:00 щодня, але пускати відвідувачів будуть не пізніше 16:00, щоб встигнути провести останню групу до закриття – екскурсія триває 40-45 хвилин.

Піднятися на перший оглядовий майданчик, розташований на висоті 36,6 метра, можна за 50 грн. Подивитися на Київ з висоти 92 метрів коштує 200 грн.

“Тільки за минулі суботу та неділю у нас побувало 4000 відвідувачів”, – розповів генеральний директор Меморіального комплексу Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років Іван Ковальчук. “Думаю, що від охочих подивитися на Київ з такої висоти у нас просто не буде відбою. Так що варто подбати про бронювання квитків заздалегідь”, – додав він.

***

Висота монумента з постаментом складає 102 метри, висота без постаменту – 62 метри. Вага споруди – 450 тонн, вага меча – 9 т (16 м). Вага щита – 13 т (13х8 м). Згідно з архітектурною експертизою, Батьківщина-мати повинна простояти не менше 150 років і витримати землетрус силою 9 балів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня