ЗМІ: Музей у Пирогово опинився під загрозою зникнення

ЗМІ: Музей у Пирогово опинився під загрозою зникненняУнікальний архітектурно-ландшафтний комплекс під відкритим небом Музей національної архітектури та побуту Пирогово, розташований у Києві, опинився під загрозою зникнення, повідомляє газета Новая.

За інформацією видання, держава не виділяє кошти на Пирогово, а влада роздали 28 ділянок навколо нього під забудову. Фахівці впевнені, що це може призвести до знищення найбільшого в Європі музею під відкритим небом.

“Біля музею Київрада в 2006-2008 роках роздала забудовникам 28 земельних ділянок, – розповів Павло Федака, директор Національного музею народної архітектури та побуту. – Причому спочатку їх виділяли на сільськогосподарські потреби, а потім раптом дозволили будівництво. Розумієте, якщо на цих землях побудують висотні будинки, а один вже практично зведено, музей Пирогово просто зникне. Він цінний саме унікальним навколишнім середовищем. Такого немає ніде в Європі, але влада, схоже, не цінує того, що ми має”.

Ще однією проблемою є те, що в музею немає позначених меж охоронних зон. Їх неодноразово розробляли, але документи остаточно не затверджено. Останній на сьогоднішній день проект охоронних зон, який навіть підписали в Мінрегіонбуді та НАН України, вже 8 місяців розглядають у головного архітектора Києва, але остаточний вердикт не винесено, повідомляє Нова.

Павло Федака припускає, що все застопорилося в Головархітектурі через те, що в межах майбутньої охоронної зони Київрада роздала землі забудовникам.

“Біля музею виділялася земля під кінно-спортивний комплекс, там десь було виділено 1,5 га, не більше, – розповів Олександр Луцький, екс-заступник мера Києва щодо земельних питань. – Біля Пирогово є також землі, призначені під сільськогосподарські угіддя, але під будівництво їх ніхто не виділяв. Та й взагалі, Пирогово, що, мало землі? Вони мають величезну площу, понад 130 гектарів, але чомусь її не освоюють. Постійно б`ються за буферну зону, а навіщо вона їм потрібна? Навколо музею не буде ніякого будівництва. Він – як священна корова. Все це політика, щоб очорнити київську владу”.

Тим часом виконуючий обов`язки голови КМДА Олександр Попов зазначив: “Є багато виділених земельних ділянок, які викликають зараз питання. Ми вважаємо, що мають місце рішення, прийняті з порушенням закону. Я не можу зараз конкретно говорити про “Пирогово”, тому що перевірки тривають. Мені потрібен місяць, щоб прокоментувати ситуацію навколо цього об`єкту”.

Іншою проблемою музею Пирогово його директор називає брак фінансування.

“Фінансування реставраційно-ремонтних робіт з держбюджету припинено ще у 2009 році, і в 2010 не виділено ні копійки, – розповів Новій Павло Федака. – У 2006, 2007 і 2008 роках діяла держпрограма, і по ній нам щороку виділяли 3-4 млн гривень. Цих грошей, звичайно, не вистачало, але було хоч щось. Зараз же багато дрібних робіт робимо своїми силами. Щоправда, минулого року змогли відреставрувати лише два пам`ятники архітектури. Гроші дав благодійний фонд Розвиток України [фонд Рината Ахметова – ред.]. Цього року вони обіцяють виділити гроші на реставрацію ще трьох пам`ятників”.

Крім того, як зазначає Федака, залишається все менше людей, які вміють реставрувати стародавні хати. Це підтвердили й у фонді Розвиток України. Там розповіли, що виділення коштів стопориться через те, що в Пирогово немає достатньої кількості майстрів, які могли б якісно виконувати реставраційні роботи.

Для вирішення цієї проблеми Федака має намір створити спеціальну школу, в якій би старі майстри навчали молодих, і таким чином збільшити кількість професіоналів.

Як пише газета Нова, “дивує в цій ситуації те, що об`єкт національного значення може опікувати благодійний фонд, а ось держава до цього не докладає жодних зусиль”. До того ж фонд Розвиток України виділяє гроші на реставраційні роботи, але ж, крім цього, потрібно виплачувати зарплати працівникам Музею і покривати інші витрати.

У той же час директор музею зауважує, що завдяки платі за вхід до музею та інші послуги, працівники Пирогово можуть “хоч якось підтримувати життя в музеї”.

***

На території Національного музею народної архітектури та побуту Пирогово розташовано 289 архітектурних пам`яток.ІзЗ них приблизно чверть потребують реставрації, наприклад, напіврозвалені вітряні млини.За матеріалами: Новая

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня