Заступник голови ЦВК: Закон про місцеві вибори може бути оскаржений у КС

Заступник голови ЦВК: Закон про місцеві вибори може бути оскаржений у КСЗаступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера не заперечує можливості того, що окремі положення закону про місцеві вибори буде оскаржено в Конституційному суді.

“Я не виключаю того, що закон може бути предметом розгляду в Конституційному суді, якщо не менше 45 народних депутатів України звернуться з питань його неконституційності”, – заявив Магера в інтерв`ю Інтерфакс-Україна.

При цьому він уточнив, що швидше за все під сумнів можуть підпасти окремі положення цього закону.

“Чекати на 100% рішення Конституційного суду про відповідність цього закону Конституції – гадаю, що про це навряд чи можна говорити. Є багато питань, які викликають сумніви”, – додав Магера.

Зокрема, за його словами, це стосується обрання 50% складу районних і обласних рад за пропорційною системою.

“Наприклад, спосіб обрання районних і обласних рад має відповідати Конституції України. Відповідно до Конституції, районні та обласні ради – це не просто представницькі органи місцевого самоврядування, а це ті органи, які мають представляти спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст” , – зазначив заступник голови ЦВК.

“Тому питання залишається відкритим – наскільки можуть депутати, обрані за одним-єдиним списком, бути представниками спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст окремо взятого, приміром, регіону”, – додав він.

Крім того, на його думку, в КС можна оскаржити положення про те, що кандидати на посаду міського голови не можуть висуватися шляхом самовисування.

“Я не знаю, як Конституційний суд поставиться до того, що кандидати на посаду, наприклад, міського голови, не можуть обиратися шляхом самовисування, наскільки ця норма теж є правильною з погляду Основного закону”, – зазначив Магера.

Нагадаємо, сьогодні, 1 вересня, Президент України Віктор Янукович підписав зміни до закону про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Чергові місцеві вибори призначено на неділю, 31 жовтня. 30 серпня Верховна Рада прийняла зміни до закону про місцеві вибори.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня